https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przy wieży widokowej na Bocheńcu koło Brzeska stanie największy Polsce posąg... motocykla. Będzie też utwardzony parking dla turystów

Paweł Michalczyk
Obok wieży na Bocheńcu widać już postument pod obelisk motocykla (po prawej)
Obok wieży na Bocheńcu widać już postument pod obelisk motocykla (po prawej) UM Brzesko
Gmina Brzesko buduje nowy parking obok wieży widokowej na Bocheńcu w Jadownikach. Samorząd kupił na ten cel działkę, która jest właśnie utwardzana. To jednak nie koniec, bo obok wieży stanie też stalowy posąg... motocykla. Ma być on największy w Polsce.

Nowe miejsca postojowe obok wieżu na Bocheńcu

W ostatnich dniach obok wieży widokowej na Bocheńcu w Jadownikach rozpoczęły się prace związane z budową parkingu tuż obok wieży widokowej. Gmina Brzesko nabyła na ten cel działkę od prywatnego właściciela. Doszło do zamiany terenów obok wieży, dzięki czemu gmina mogła przystąpić do działania.

Najpierw zlecono wykonanie badań archeologicznych, a po uzyskaniu zgody konserwatora rozpoczęto utwardzanie terenu. Dzięki temu powstanie miejsce na około 20 samochodów.

- Plac z płyt ażurowych o powierzchni 250 m² zapewni wygodę wszystkim odwiedzającym to wyjątkowe miejsce - zapowiada burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Na Bocheńcu w Jadownikach stanie obelisk ...motocykla

To jednak nie koniec zamierzeń na zbliżający się sezon. Ponieważ Bocheniec to od lat miejsce zlotów motocyklowych, powstał pomysł, aby spotkało się to z adekwatnym upamiętnieniem. W pracowni metalurgicznej powstaje monumentalny posąg motocykla, który zostanie odsłonięty na Bocheńcu przy okazji rozpoczęcia tegorocznego sezonu miłośników dwóch kółek.

- Z inicjatywy klubu HDK Moto Jadowniki powstała inicjatywa, aby od strony wschodniej postawić postument, na którym znajdzie się rzeźba motocykla, robiona przez artystę metalurga. Najprawdopodobniej to będzie największa fiigura motocykla w Polsce. Na wzgórzu Bocheniec co roku ma miejsce rozpoczęcie i zakończenie sezonu motocyklowego. Liczymy na to, że ten postument będzie dodatkową atrakcją - dodaje Tomasz Latocha.

O tym, że obok wieży widokowej na Bocheńcu brakuje miejsc parkingowych, można się przekonać zwłaszcza w pogodne dni, kiedy chętnych do wejścia na obiekt jest mnóstwo. Mieszkańcy tej części Jadownik interweniowali już w tej sprawie za naszym pośrednictwem do władz gminy - więcej TUTAJ.

POLECANE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska