Puszcza Niepołomice pokonała zespół z Czech. Bramki mogły się podobać

Piotr Stawarczyk (z lewej) i Dominik Zawadzki
Piotr Stawarczyk (z lewej) i Dominik Zawadzki Anna Kaczmarz (2)
Puszcza Niepołomice pokonała 2:0 MFK Frydek-Mistek w sparingu, który odbył się w piątek na boisku w Chełmku. Bramki padły w I połowie po strzałach Piotra Stawarczyka i Dominika Zawadzkiego.

"Żubry" zmierzyły się z zespołem zajmującym ostatnie miejsce na zapleczu czeskiej ekstraklasy. - Cały mecz mieliśmy pod kontrolą - mówi trener Tomasz Tułacz. - Z pierwszej połowy trzeba być bardziej zadowolonym, bo stworzyliśmy więcej sytuacji i strzeliliśmy bramki, ale po przerwie przeciwnik praktycznie nam nie zagroził. Znowu zagraliśmy "na zero" z tyłu, to pokazuje, że w dobrym kierunku idziemy, ale nie popadamy w hurraoptymizm. Cieszę się przede wszystkim z tego, że mimo naprawdę trudnego okresu dla piłkarzy, dzisiaj bardzo pozytywnie wyglądała gra i defensywie, i w ofensywie.

Bramki Puszcza zdobyła efektowne - Piotr Stawarczyk trafił po kombinacyjnym rozegraniu stałego fragmentu, a Dominik Zawadzki wypalił w "okienko" po akcji, w której udział wzięli pozyskani zimą przez niepołomicki klub Patryk Fryc i Krzysztof Drzazga.

Zagrał też testowany piłkarz, w środku pomocy. - Mogę zdradzić tylko tyle, że to młody zawodnik i jeszcze będziemy mu się przyglądać - przyznaje szkoleniowiec "Żubrów".

Teraz przed jego zespołem zgrupowanie - w poniedziałek piłkarze Puszczy pojadą na pięć dni do Woli Chorzelowskiej.

Puszcza Niepołomice - MFK Frydek-Mistek 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Stawarczyk 24, 2:0 Zawadzki 41.

Puszcza: Mleczko - Lepiarz, Stawarczyk, Stępień, Mikulec - Stefanik, testowany - Fryc, Żurek, Domański - Drzazga; II połowa: Staniszewski - Zagórski, Lepiarz, Czarny, Mikołajczyk - Ryndak, Uwakwe, Zawadzki, Szewczyk - Orłowski, Nowak.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: Puszcza Niepołomice pokonała zespół z Czech. Bramki mogły się podobać - Dziennik Polski