Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr Adama Szebesty w Rabce-Zdroju powstała w 2012 roku w wyniku przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Całość udziałów posiada Województwo Śląskie. Centrum zajmuje się lecznictwem uzdrowiskowym oraz rehabilitacją leczniczą, a głównym źródłem przychodów są umowy z NFZ.
- Staramy się optymalizować usługi i warunki finansowe zarządzanych jednostek służby zdrowia. Zaledwie 20 proc. pacjentów w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju to pacjenci z województwa śląskiego. Wierzę, że władze powiatu nowotarskiego wykorzystają potencjał miejsca, kadry medycznej, by rozwinąć w placówce także inne usługi, nie tylko te uzdrowiskowe – tłumaczyła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.
Zarząd Województwa Śląskiego podpisał z zarządem powiatu nowotarskiego list intencyjny w sprawie przejęcia centrum.
- Ten list jest milowym krokiem związanym ze zbyciem udziałów w spółce. Będziemy rozmawiać o kwocie, ale mamy pomysł na to i wierzymy, że wykorzystamy wszystkie możliwości uzdrowiska na rzecz rozwoju województwa małopolskiego. To trudne wyzwanie, ale postaramy się mu sprostać. Warto podkreślić, że województwo śląskie zadbało o uzdrowisko w Rabce-Zdroju. Zainwestowane środki widać, za co dziękuję – mówi Krzysztof Faber, starosta powiatu nowotarskiego.
Po podpisaniu listu intencyjnego zostanie przeprowadzona wycena spółki oraz negocjacje szczegółowych warunków sprzedaży. Ostateczna decyzja o zbyciu spółki zależeć będzie od zgody Sejmiku Województwa Śląskiego. Krzysztof Faber liczy na „symboliczną kwotę” za przejęcie udziałów w centrum. Jak duża może być tam kwota – na razie nie wiadomo.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
