Jubileuszowy koncert wypełniła muzyka współcześnie napisana, inspirowana ludowością, co podkreślało wpływ kultury ludowej i folkloru na sztukę oraz zaznaczenie Uniwersytetu Rolniczego jako Alma Mater chórzystów.
Kompozycję „Sen Wiejski” wykonał liczący 80 osób Chór UR z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego oraz solistów Sebastiana Marszałowicza i Katarzyny Chodoń, a narratorką muzycznego spektaklu była aktorka Teatru Bagatela Kamila Klimczak. Utwór Anny Rocławskiej-Musiałczyk wzbogaciły animacje autorstwa Karoliny Jacewicz, autorki scenografii i mappingów multimedialnych wielu koncertów i przedstawień operowych.
Koncert dopełniły kompozycje a cappella Zuzanny Koziej, Jana Krutula, Mariusza Kramarza oraz Jacka Sykulskiego. Wykonawcy wystąpili pod kierunkiem dyrygentki Joanny Gutowskiej-Kuźmicz, która prowadzi Chór Uniwersytetu Rolniczego od początku jego działalności.
Chór UR powstał w grudniu 2003 roku, przy ówczesnej krakowskiej Akademii Rolniczej. Inicjatorem projektu był prof. dr hab. inż. Kazimierza Wiecha, wspierany przez dr Adama Świderskiego i władze uczelni. Głównym zadaniem chóru jest od początku uświetnianie najważniejszych uroczystości swojej Alma Mater oraz promocja uczelni w kraju i na świecie.
Chór mający w repertuarze utwory w różnych stylach i z wielu epok - od muzyki klasycznej, rozrywkowej i ludowej, po po patriotyczną, religijną i świecką – koncertuje w kraju i za granicą oraz bierze udział w wielu polskich i zagranicznych festiwalach, zdobywając liczne nagrody – w sumie prawie 50, w tym I, II i III miejsca oraz Grand Prix.
Chórzyści występowali w wielu miastach Polski, a także m.in.: w Macedonii Północnej, Ukrainie, Czechach, Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Francji, Włoszech, Niemczech. Zespół koncertuje zarówno na małych, jak i dużych scenach, m.in.: w kościołach, szkołach oraz wiejskich i miejskich ośrodkach kultury, w filharmoniach w Krakowie, Szczecinie i Białymstoku, w Operze Krakowskiej, na scenie Centrum Kongresowego ICE, we włoskich Teatro della Regina w Cattolica i Teatro Ermette Novelli, w Teatre Municipal de Lloret de Mar w Hiszpanii, w Katedrze w Barcelonie oraz wielu innych niezwykłych miejscach.
Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli!
