Skoki na żywo Zakopane KONKURS dzisiaj transmisja live [15.01]
W Zakopanem czekają nas wielkie emocje. Jak co roku na Wielkiej Krokwi rywalizują najlepsi skoczkowie świata. Niestety, w polskiej ekipie brakuje obu liderów: Kamila Stocha (kontuzja kostki) i Dawida Kubackiego (pozytywny wynik testu na COVID-19). W miejsce tej dwójki został powołany tylko jeden skoczek - Jan Habdas. Paweł Wąsek, który miał pierwszy wynik testu na koronawirusa pozytywny, startuje, gdyż kolejne dwa miał negatywne. Polska ekipa liczy więc 11 zawodników.
W Zakopanem występują: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Jan Habdas.
Poniżej można śledzić relację na żywo z kwalifikacji (od godz. 14.30) i konkursu (od 16). Materiał jest aktualizowany.
Skoki na żywo. Konkurs indywidualny 16.01
2. seria konkursu w Zakopanem - wyniki 16.01.
Piotr Żyła znacznie poprawił się w drugim skoku, notując 131,5 m. Nie można tego powiedzieć o Stefanie Huli, którego 124 m były gorsze o dwa metry od pierwszej próby. Identyczną odległość osiągnął Paweł Wąsek i niezwykle trudno mu będzie utrzymać 19. pozycję po pierwszej serii. Najlepszym z Polaków w Zakopanem okazał się Żyła. Zwyciężył Norweg Marius Lindvik.
Na igrzyska do Pekinu polecą Stoch, Kubacki, Żyła, Wąsek i Hula. Ta kadra nie pojedzie na następny PŚ do Titisee-Neustadt, poszukiwania formy odbędą się na obozie treningowym. Już wcześniej było wiadomo, że nie będą mogli startować w Niemczech Stoch i Kubacki.
1. seria konkursu w Zakopanem - wyniki 16.01.
Paweł Wąsek uzyskał 125,5 m, spisując się lepiej, jeśli chodzi o notę, niż Stefan Hula (126 m) i Maciej Kot (124,5 m). Już wiadomo, że jako pierwszy z Polaków zapewnił sobie start w serii finałowej. Dwaj weterani przyprawiają Michala Doleżala o dodatkowy ból głowy, na kogo postawić w kadrze na igrzyska, bo spisują się lepiej - jeśli nie liczyć Wąska - niż młoda gwardia.
Klemens Murańka miał tylko 120 m, Tomasz Pilch 118,5 m, Andrzej Stękała 120,5 m, natomiast Aleksander Zniszczoł 115,5 m. Także 123,5 m Piotra Żyły nie zrobiły wrażenia na rywalach. Trudno więc mówić, by tym skokiem zrobił sobie prezent na 35. urodziny.
Skoki na żywo. Kwalifikacje - wyniki 16.01
Dobry skok oddał Maciej Kot, który uzyskał 128 m, dwa metry mniej miał Stefan Hula. Andrzej Stękała lądował na 123. metrze, a Klemens Murańka pół metra bliżej. Tomasz Pilch miał 122 m, natomiast Aleksander Zniszczoł jedynie 118 m.
Paweł Wąsek nawiązał do osiągnięcia Kota, uzyskując 127 m i znalazł się tuż za jego plecami.
Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła. Jego 132,5 m było jednym z lepszych wyników kwalifikacji, zajął 18 miejsce. Wygrał Norweg Marius Lindvik. W konkursie wystąpi 9 Polaków. Kacper Juroszek i Jan Habdas mieli po 115 m i obaj odpadli.
Skoki na żywo. Konkurs drużynowy 15.01
W sobotę odbył się konkurs drużynowy, w którym Polskę reprezentowali Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Nasza drużyna, pozbawiona liderów - Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, zajęła 6. miejsce. Wygrali z dużą przewagą Słoweńcy.
Druga seria konkursu drużynowego - wyniki.
- Piotr Żyła słabiej niż w pierwszej serii - 122 m i nota Polski wynosiła 587,6 pkt. Po pięciu grupach na czele Słowenia przed Japonią i Niemcami. Polska na siódmym miejscu.
- Stefan Hula też słabiej niż za pierwszym razem - 119 m. Polska - 702,8 pkt.
- Jakub Wolny, odwrotnie niż koledzy, odrobił z nawiązką pierwszą słabą próbę. 132,5 m robi wrażenie! 830,6 pkt naszej drużyny oznacza, że nie dajemy się wyprzedzić Rosjanom (6 punków przewagi). Po siedmiu grupach prowadziła Słowenia przed Japonią i Niemcami, Polska była szósta.
- Paweł Wąsek uzyskał 130,5 m, co pozwoliło nam utrzymać szóste miejsce w klasyfikacji końcowej (962,1 pkt). Wygrała Słowenia (1034,7 pkt) przed Niemcami, Japonią , Austrią i Norwegią.
Pierwsza seria konkursu drużynowego - wyniki.
- W polskiej drużynie rozpoczął Piotr Żyła, uzyskując 124 m (nota 121, pkt). Po skokach pierwszej grupy na czele Japonia (139,7 pkt) przed Słowenią, Norwegią i Rosją, Polska zajmuje piąte miejsce.
- Stefan Hula uzyskał 125 m (nota 123,1 pkt) i wyprzedzamy Rosjan o 5 punktów. Po dwóch grupach zawodników na czele Słowenia przed Japonią i Norwegią. Polska na czwartym miejscu, z minimalną stratą do podium, ale tuż za nami Austriacy.
- Tylko 113 m Jakuba Wolnego (104,7 pkt) i Polska spadła na 5. miejsce. Prowadzi Słowenia przed Japonią, Niemcami (spory awans) i Norwegią.
- Paweł Wąsek skoczył 123,5 m (122,3 pkt). Słowenia odleciała rywalom w pierwszej serii, Polska na szóstym miejscu. Finał o 17:03.
Skoki na żywo. Konkursy PŚ w Zakopanem na trzech antenach
Prawa transmisyjne do całego sezonu w skokach narciarskich ma koncern Discovery, który transmituje zawody Pucharu Świata na antenach TVN i Eurosportu. Prawa do konkursów w Zakopanem ma jednak także Polski Związek Narciarski, dlaczego tę imprezę może także relacjonować TVP.
W ten weekend telewidzowie mają więc wyjątkowy komfort, bowiem mogą dokonać wyboru, gdzie chcą obejrzeć konkursy w Zakopanem. Inaczej wygląda sprawa z kwalifikacjami, które są dostępne tylko w TVP 1 (plus TVP Sport) oraz w Eurosporcie 1.
Trzydniowe zawody PŚ w Zakopanem miały rozpocząć się w piątek dwoma sesjami treningowymi, a następnie kwalifikacjami, ale z uwagi na wiatr program uległ zmianie. Kwalifikacje zostały przełożone na niedzielę o godz. 14.30.
Program PŚ i transmisji TV w Zakopanem 14-16.01
Skoki narciarskie. Kiedy i gdzie oglądać?
Piątek, 14 stycznia
- 15:30 – oficjalne treningi (Eurosport 1, TVP Sport) przełożone na sobotę o godz. 13.30
- 18:00 – kwalifikacje (Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport) przełożone na niedzielę o godz. 14.30
Sobota, 15 stycznia
- 13:30 - trening
- 15:00 – seria próbna
- 16:00 – konkurs drużynowy (TVN, TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1)
Niedziela, 16 stycznia
- 14:30 – kwalifikacje (Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport)
- 16:00 – konkurs indywidualny (TVN, TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1)
Skoki. Kto pojedzie na igrzyska?
Michal Doleżal tuż po zakopiańskim weekendzie podejmie decyzję o składzie na igrzyska w Pekinie. Trzeba tego dokonać do 17 stycznia, a ewentualne zmiany są możliwe tylko do 24 stycznia. Kwarantanna Dawida Kubackiego i Pawła Wąska skończy się 23 stycznia, więc ich wylot do Chin nie jest zagrożony.
Niestety, każdy nowy pozytywny przypadek w przyszłym tygodniu wyklucza możliwość startu na igrzyskach. Zawodnicy będą testowani w środę 19 stycznia, tuż przed wyjazdem kadry na zawody Pucharu Świata do Titisee-Neustadt.
Bardziej skomplikowana jest sytuacja Kamila Stocha, ale jego przerwa spowodowana kontuzją powinna potrwać nie dłużej niż dwa-trzy tygodnie.
Skoki narciarskie. Kiedy i gdzie oglądać?
Kwalifikacje i konkursy PŚ w Zakopanem można oglądać nie tylko na antenach telewizyjnych. Wyjątkowo transmisje na żywo można także śledzić na kanale YouTube TVP, do którego można wejść poniżej.
Plan transmisji PŚ w Zakopanem na antenach TVP
- Czwartek, 13 stycznia
- 16:05 – meldunek z Zakopanego
- 18:45 – meldunek z Zakopanego
- Piątek, 14 stycznia
- 11:15 – meldunek z Zakopanego
- 13:15 – meldunek z Zakopanego
- 15:15 – treningi i kwalifikacje
- Sobota, 15 stycznia
- 10:30 – meldunek z Zakopanego
- 12:05 – meldunek z Zakopanego
- 14:45 – konkurs drużynowy
- Niedziela, 16 stycznia
- 10:35 – meldunek z Zakopanego
- 14:45 – konkurs indywidualny
- Tak mieszkają gwiazdy sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Lewandowskiego, Kubackiego
- Kamil i Ewa Stochowie są małżeństwem już 13 lat. Jak oni się zmienili!
- Ewa Bilan-Stoch i jej kreacje. Nie tylko Elsa z "Krainy lodu" ZDJĘCIA
- Nowe życie Piotra Żyły z Marceliną Ziętek! WSPÓLNE zdjęcia
- Ślub Karoliny Małysz z Kamilem Czyżem. Na weselu bawiła się Justyna Żyła
- Poznaj piękną żonę Macieja Kota. Pozuje nawet topless
