Na wystawie oglądamy bardzo indywidualne spojrzenia na świat przez pryzmat fotograficznego obiektywu. Nie ma tu jednego tematu, nie ma jednego stylu. Zobaczymy tu zdjęcia z kręgu kultury street artu, fotografie rodzinne, opowiadające, reportaż lub projekty konceptualne. Łączy je siła osobistego spojrzenia i chęć rozwijania swojego indywidualnego języka w fotografii.
Katarzyna Szczęsna-Kasprzyk opowiada trudną dla matki historię wybijania się dzieci na niepodległość. Fotografie Tomasza Jurkowskiego to reportażowy zapis podróży, będący nie pocztówkowymi widokami, ale notatkami z życia codziennego. Barbara Olesiak tworzy konceptualne sekwencje zdjęć, w których widać poszukiwanie symetrii i ładu w świecie.
Z kolei Agata Mazurkiewicz codziennym sytuacjom pozwala nabrać nieoczywistego charakteru. Grzegorz Jania uwiecznia zaskakujące, dziwne, pozornie nieprzystające do rzeczywistości sytuacje - wszystko w duchu zasady tzw. decydującego momentu Henri Cartier-Bressona.
Monika Osińska portretuje człowieka we wnętrzu... przyrody, szuka wspólnoty między ludzkością i naturą. Magda Kasprzak swoimi zdjęciami zastanawia się nad statusem prawdy w autoportrecie, Dorota Rewers - nad artystycznym ujęciem zdjęć przyrody. Jak widać, jest w czym wybierać.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Magnes. Kultura Gazura
Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto