Tarnowianin Maks Kwapień w finale programu "The Voice of...

  Tarnowianin Maks Kwapień w finale programu "The Voice of Poland"

  Andrzej Skórka

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Maksymilian Kwapień na co dzień występuje w grupie K.A.C. Do programu zgłosił się, by wypromować tarnowski zespół

  Maksymilian Kwapień na co dzień występuje w grupie K.A.C. Do programu zgłosił się, by wypromować tarnowski zespół ©Artur Gawle

  W sobotę wieczorem telewidzowie poznali zwycięzcę popularnego show „The Voice of Poland”. W czwórce finalistów programu zaśpiewał nasz reprezentant - Maksymilian Kwapień.
  Maksymilian Kwapień na co dzień występuje w grupie K.A.C. Do programu zgłosił się, by wypromować tarnowski zespół

  Maksymilian Kwapień na co dzień występuje w grupie K.A.C. Do programu zgłosił się, by wypromować tarnowski zespół ©Artur Gawle

  Aktualizacja: Niestety, Maks odpadł w pierwszej rundzie finału pokazywanego w TVP2. Zwycięzcą The Voice of Poland 9 został Marcin Sójka.

  Wcześniej pisaliśmy:

  Tarnowianin od pierwszego odcinka robił przed kamerami furorę. „Respect” Arethy Franklin w jego wykonaniu zrobiło na całej czwórce jurorów piorunujące wręcz wrażenie. Ostatecznie chłopak z Mościc wybrał dla siebie drużynę Piotra Cugowskiego i pod jego okiem doskonalił swój warsztat wokalny.

  Voice of Poland. Maks zyskał na zmianach w programie


  Wraz z występami na żywo, modyfikacji uległy zasady kwalifikacji do kolejnych etapów. Dwa tygodnie temu po raz pierwszy prawo wskazania swoich faworytów otrzymali widzowie. Maks jednak tylko na tym zyskał, bo to właśnie ich głosami pewnie awansował do półfinału.

  Tydzień temu emocji było jeszcze więcej. - To mój repertuar - mówił na chwilę przed wykonaniem piosenki „Amazing” zespołu Aerosmith, a potem utworu „PodRóże” zespołu K.A.C., w którym na co dzień śpiewa. O finał rywalizował z Dianą Ciecierską. Jako pierwszy swój werdykt ogłosił Piotr Cugowski. Maksowi przyznał 45 punktów, Dianie - 55. Ale ostateczny werdykt należał znów do widzów. Dzięki ich głosom Maks wygrał awans stosunkiem głosów 102:98.

  Maksymilian Kwapień śpiewa piosenkę Aerosmith "Amazing". Zobacz wideo:
  Maksymilian "Maks" Kwapień - kim jest 23-latek z Tarnowa. Zobacz wideo


  23-latek od początku programu podkreśla, że zdecydował się na udział w The Voice of Poland nie dla solowej kariery, ale po to, by wypromować zespół K.A.C. Koledzy z grupy zresztą sekundowali mu w minioną sobotę w studio. Jak będzie jutro? Znów liczyć się będą głosy telewidzów.

  Maksymilian uczył się śpiewać w katedrze, w chórze Pueri Cantores Tarnovienses. Jest absolwentem mościckiego IV LO. Dziś preferuje klimaty bliskie hard rockowi z lat 80. Jego wokal wprost idealnie do tego się nadaje.

  Status zwycięzcy lub nawet finalisty "The Voice of Poland" w wielu przypadkach otwiera przed wokalistami karierę. Wystarczy wymienić takie nazwiska, jak: Antek Smykiewicz (I edycja TVoP), Natalia Nykiel (II edycja), czy Mateusz Ziółko (III edycja).

  Zobacz, jak Maks śpiewa "Respect" w programie "The Voice of Poland":
  Choć rówieśnicy Maksymiliana Kwapienia najczęściej słuchają muzyki ze współczesnych list przebojów pop, on sam przepada za rockiem z lat 70. i 80. Ze sceną oswoił się już dawno, podczas ośmioletnich występów w chórze Pueri Cantores Tarnovienses - pisaliśmy we wrześniu.

  - Jeszcze do niedawna byłem zwykłym, nieznanym nikomu chłopakiem z Mościc, a teraz trudno wyjść na ulicę czy wsiąść do autobusu, żeby mnie ktoś nie zaczepił lub nie rozmawiał o mnie - wypowiadał się przed występem w najlepszej szesnastce programu.

  Maks Kwapień - zdjęcia z zespółem K.A.C:
  KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  znawca1

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Respect super! Mam nadzieje ze wygra!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo