Udany powrót Błaszczykowskiego

Wypada mieć nadzieję, że po powrocie do zdrowia i na boisko Jakub Błaszczykowski będzie mieć coraz więcej do powiedzenia w Fiorentinie Waldemar Wylegalski
Jakub Błaszczykowski zdobył gola dla Fiorentiny w meczu 18. kolejki ligi włoskiej na boisku Palermo, wygranym przez gości 3:1.

Polski pomocnik zagrał w Seria A po raz pierwszy od 28 października. Przez wiele tygodni pauzował z powodu kontuzji, jakiej nabawił się podczas towarzyskiego spotkania reprezentacji Polski z Islandią.

W środę Błaszczykowski wszedł na boisko po godzinie gry, przy stanie 2:1. W 3 minucie doliczonego czasu gry otrzymał podanie od Borjy Valero, znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stefano Sorrentino i z zimną krwią strzelił po ziemi obok niego do bramki. Był to jego drugi gol w tym sezonie (poprzednio zaliczył trafienie 23 września w meczu z Bologną).

Wcześniej obie bramki dla gości uzyskał Josip Ilcić – w 13 i 43 minucie (najpierw po indywidualnej akcji, potem pięknym uderzeniem zza pola karnego), a dla gospodarzy do siatki trafił Alberto Gilardino – w 77 minucie (głową po centrze Franco Vazqueza).

Fiorentina zajmuje drugie miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do Interu Mediolan. Ma tyle samo punktów co Napoli, o dwa punkty więcej od Juventusu Turyn i o pięć od Romy.

Materiał oryginalny: Udany powrót Błaszczykowskiego - Dziennik Polski