Podpisanie umowy będzie możliwe, ponieważ zakończyła się już tzw. kontrola uprzednia w Urzędzie Zamówień Publicznych. Taka kontrola postępowania przetargowego jest obowiązkowa, w związku z tym, że projekt może liczyć na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.
- Podpisanie umowy z firmą Irizar oznacza, że Kraków będzie pierwszym polskim miastem, do którego trafią nowe elektryki tego producenta. Będzie to także pierwszy przypadek w stolicy Małopolski, kiedy dostawcą autobusów elektrycznych będzie firma inna, niż Solaris - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK
Zamówienie czterech elektrycznych autobusów to tylko część realizowanych przez MPK SA w Krakowie zakupów. Przewoźnik wybrał już oferty Solarisa, który w przyszłym roku dostarczy do Krakowa 38 pojazdów. To oznacza, że we flocie MPK SA, będzie już ponad 120 autobusów elektrycznych.
Zamówione pojazdy będą niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację, wydzieloną przestrzeń oraz platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring i porty USB do ładowania smartfonów. Każdy pojazd będzie miał możliwość ładowania przez wtyczkę oraz przez pantograf, który umożliwi ładowanie szybkie oraz wolne. Warto podkreślić, że wszystkie systemy i urządzenia funkcjonujące w autobusie, w tym ogrzewanie, będą zasilane wyłącznie energią elektryczną.
Pierwszy raz w historii zmieniono kurs planetoidy

- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Sekrety hotelu Forum. Zazdrościła go nam cała Polska!
- Tak wygląda nowy grobowiec rodziny Koral - twórców „lodowego imperium”
- Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Tunel na nowej zakopiance będzie otwarty na listopadowy długi weekend?