Wieczysta Kraków pokonana! Wiślanie sprawcami sensacji ZDJĘCIA

Wiślanie - Wieczysta Kraków
Wiślanie - Wieczysta Kraków Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków pokonana w meczu IV ligi! Wiślanie Jaśkowice - Wieczysta 2:1! Tak, w spotkaniu 24. kolejki, rozegranym 23 kwietnia na stadionie w Skawinie, wicelider krakowsko-oświęcimskiej IV ligi zwyciężył jej dominatora. To pierwsza porażka Wieczystej w ligowym meczu od ponad dwóch lat (w 2020 i 2021 roku nie poniosła żadnej). ZDJĘCIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wiślanie Jaśkowice - Wieczysta Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dynarek 18 karny, 2:0 Seweryn 62, 2:1 Frańczak 87.
Wiślanie: Ropek - Czarnecki, Gałka, Lewiński, Morawski, Gogola (87 Tetych) - Głaz, Dynarek, Żaba - Seweryn (89 Ochman), Monsuru (79 Bierówka).
Wieczysta: Plewka - Frańczak, Kołodziej, Moulin, Kumah (79 Linca) - Gamrot, Majewski (63 Hebel), Misak - Supel, Jankowski (63 Bąk), Peszko.
Sędziował: Damian Gmitrzak (Kraków). Żółte kartki: Lewiński, Seweryn, Bierówka - Moulin, Supel, Misak, trener Smuda. Widzów: 400.

Wiślanie - Wieczysta. Publiczność na meczu w Skawinie (23.04.2022 r.)

Wieczysta w Skawinie. Kibice na meczu z Wiślanami. Świadkowi...

Napór Wieczystej, gra blisko bramki rywali – znaczy się standard, tak minęło pierwsze 10 minut. Ale Wiślanie bronili się świetnie. Szczelnie, aktywnie, przy stałych fragmentach pilnowali krycia. Mijał czas, ta defensywa była tak samo stabilna, a Wiślanie już wyrywali się do przodu. Z tego wykluł się najpierw rzut wolny, a zaraz po nim – ta sytuacja w polu karnym, gdy Seweryna sfaulował Moulin. No i „jedenastka” - wykorzystana przez Dynarka. 1:0!

Wieczysta biła głową w mur, ale absolutnie nie był to mecz tysiąca zmarnowanych szans. Nie, krakowianie mieli problem ze stwarzaniem bramkowych okazji. Jednak przyszła i dla nich szansa, w postaci rzutu karnego, gdy sędzia ocenił, że Seweryn sfaulował Kołodzieja. Była 28 minuta, przed szansą na wyrównanie stanął Peszko. I poślizgnął się przed kopnięciem piłki, w efekcie nie trafił w bramkę…

Goście mieli sporo rzutów rożnych, po ostatnim w I połowie Ropek obronił strzał Frańczaka. A zatem – po 45 minutach górą Wiślanie.

Wieczysta Kraków i Wielkie Derby Krakowa. Ludzie Wieczystej,...

Oczywiście, druga połowa zaczęła się atakami Wieczystej. Do celu nie trafił Jankowski, po zagraniu Peszki gospodarzy uratował Ropek.

Co było potem? Karny dla Wiślan, po zagraniu piłki ręką przez Kumaha. Do „jedenastki” znów podszedł Dynarek, ale tym razem Plewka obronił jego strzał! Była też dobitka, ale Dynarek nie trafił w bramkę.

To zdarzyło się w minucie 60. A w 62 Wiślanie wyprowadzili kontrę i Seweryn w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 2:0. Ale numer!

Wiślanie wciąż stanowili zaporę nie do przebycia. Dopiero w 87 min, po rzucie rożnym, Frańczak zagłówkował na 2:1. Za moment po jego centrze głową strzelał Peszko - bez powodzenia, z już w doliczonym czasie kapitan Wieczystej z kilkunastu metrów nie pokonał Ropka. Sensacja stała się faktem.

Wieczysta - Wisła II (1:2). 23 października 1999 roku na stadionie Wieczystej zagrał Tomasz Frankowski - i to on strzelił zwycięską bramkę dla rezerw "Białej Gwiazdy". Na zdjęciu - w pojedynku z Arturem Cybulskim, wieloletnim prezesem Wieczystej. Z prawej inny gracz żółto-czarnych, Marcin Dąbrowski

Wieczysta Kraków wynajmowała Wiśle boisko. Frankowski też st...