Wieczysta Kraków zagrała sparing z Polonią. Remis w debiucie Franciszka Smudy

Franciszek Smuda ze swoim sztabem w Wieczystej
Franciszek Smuda ze swoim sztabem w Wieczystej Joanna Urbaniec
Wieczysta zremisowała w Bytomiu Polonią 1:1 w pierwszym sparingu przed sezonem 2021/2022 w IV lidze. Był to zarazem pierwszy mecz, w którym krakowski zespół poprowadził były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Treningi Wieczysta zaczęła w tym tygodniu, jej piłkarze są więc dopiero po paru treningach, do końca lipca rozegrają pięć sparingów. W Bytomiu Smuda testował wariant gry z trzema obrońcami - no i tak krakowianie grali zarówno w pierwszej połowie, jak i w drugiej, w mocniejszym składzie.

W starciu z trzecioligowcem goście szybko objęli prowadzenie. Przechwyt wykonał Damian Guzik, poszedł za akcją, w której dostał podanie od Mateusza Krasuskiego - i sam z linii końcowej wyłożył piłkę Jakubowi Bąkowi. Ten uderzył celnie po ziemi z 13 metrów.

Obiekty Wieczystej - na pierwszym planie boisko treningowe - widziane z ogrodu kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Ostrobramskiej. Blok za stadionem - to ul. Meissnera 6.

Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie s...

W tej części gry w Wieczystej debiutowało dwóch piłkarzy - Dawid Linca (wcześniej Hutnik) i Radosław Nowicki (Arka Gdynia, młodzieżowiec). Mecz toczył się raczej w spokojnym tempie. Polonia wyrównała, gdy Jakub Wróbel w polu karnym wygrał pojedynek z Guzikiem i zagrał przed bramkę do Damiana Celucha. Był tam też Adrian Frańczak, ale to bytomianin dołożył nogę do piłki.

Po przerwie zagrał skład Wieczystej bliższy galowemu. Pierwsze występy w żółto-czarnych barwach zaliczyli Łukasz Burliga i Patrik Misak. Goście osiągnęli przewagę. W 59 min powinni byli odzyskać - po bardzo ładnej akcji - prowadzenie, ale po dobrym podaniu Patryka Kury - Burliga nie wykorzystał okazji. W 77 min swoją szansę miał Misak, i też pozostało 1:1.

Franciszek Smuda na pierwszym treningu w Wieczystej. Z lewej jej nowy zawodnik - Łukasz Burliga

Wieczysta Kraków. Pierwszy trening Franciszka Smudy. Łukasz ...

Polonia Bytom - Wieczysta Kraków 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Bąk 10, 1:1 Celuch 41.
Wieczysta: Miśkiewicz - Frańczak, Kołodziej, Guzik - Linca, Pietras, Urbański, Nowicki, Krasuski, Bąk - Piejak; II połowa: Krawczyk - Jampich, Michalski, Jurkowski - Burliga, Gamrot, Majewski, Misak, Kura - Szewczyk, Peszko.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani