Wisła Kraków. Sensacyjna wygrana „Wawelskich Smoków” w Łowiczu!

Michał Chrabota był najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły Chemart w meczu z Księżakiem Łowicz Anna Kaczmarz
Koszykarze TS Wisła Chemart Kraków sprawili swoim kibicom bardzo miłą niespodziankę, czy wręcz sensację! „Wawelskie Smoki” pokonały bowiem na wyjeździe lidera I ligi Księżaka Łowicz 107:94!

Pierwsze punkty w tym meczu zdobyli faworyzowani gospodarze, ale Wisła już po trzech minutach objęła prowadzenie po celnym rzucie Macieja Maja i choć Księżak robił, co mógł, to w pierwszej kwarcie nie był w stanie dogonić już wiślaków. Mało tego, „Wawelskie Smoki” radziły sobie bardzo dobrze, szczególnie w samej końcówce tej partii. Wtedy to krakowianie uzyskali przewagę dziewięciu punktów.

Kilka punktów przewagi podopieczni trenera Piotra Piecucha mieli również w kwarcie drugiej, w której gospodarzom udawało się zbliżyć do Wisły dosłownie na wyciągnięcie ręki, czyli dwa punkty. Wtedy jednak krakowianie znów notowali lepszy okres gry i odskakiwali na w miarę bezpieczną odległość. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Wisły dwunastoma punktami (56:44).

Po zmianie stron Księżak zaczął odrabiać straty. Była to mozolna praca, bo Wisła wcale nie zamierzała łatwo oddawać pola. Znów kilka razy gospodarze zbliżali się na dwa punkty, by po chwili krakowianie „odjeżdżali” im po swoich skutecznych akcjach. W końcu na 2,5 minuty przed końcem trzeciej części, za trzy punkty trafił Wojciech Jakubiak i po długiej przerwie mieliśmy w tym spotkaniu remis (68:68). Tylko na moment jednak, bo końcówka tej części znów należała do Wisły. Po celnych rzutach wolnych Wiktora Rajewicza, krakowianie mieli przed decydującą częścią sześć punktów przewagi (79:73).

W ostatniej partii „Wawelskie Smoki” generalnie kontrolowały sytuację na parkiecie, a jak tylko gospodarze zdobyli kilka punktów, tym samym natychmiast odpowiadała Wisła. Gdy na niespełna trzy minuty przed końcem Michał Chrabota celnie wykonał dwa rzuty wolne i goście odskoczyli na dziesięć punktów, jasnym się stało, że nie pozwolą już sobie odebrać sensacyjnego zwycięstwa. Mało tego, krakowianie jeszcze powiększyli przewagę.

KS Księżak Łowicz - TS Wisła Chemart Kraków 94:107 (19:28, 25:28, 29:23, 21:28)
Księżak: Stopierzyński 22, Kobus 8, Bodych 7, Leszczyński 7, Grod 5 oraz Kucharek 27, Jakubiak 12, Fatz 4, Świderski 2,
Wisła: Chrabota 27, Żaczek 14, Włodarczyk 13, Maj 11, Zgłobicki 9 oraz Gorgoń 9, Wojciechowski 8, Rajewicz 7, Bogdanowicz 6, Czyż 3, Krakowiak 0.
Sędziowali: Jacek Dolski, Marcin Olejnik oraz Adam Krzemień.