Wisła Kraków. Świetna skuteczność juniorów starszych „Białej Gwiazdy" w Gdyni

Wiślacy odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18 Anna Kaczmarz
W piłkarskim meczu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, rozegranym na narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, Wisła Kraków pokonała miejscową Arkę 4:2 i awansowała na trzecie miejsce tabeli (45 pkt), za Polonią Warszawa (47) i Zagłębiem Lubin (46).

Gospodarze błyskawicznie, bo już w min objęli prowadzenie za sprawą celnego uderzenia Mateusza Mikulskiego. Goście szukali okazji do wyrównania. I znaleźli ją w 40 min, gdy do bramki gdynian trafił Kacper Skrobański. 2 min później było już 2:1 dla młodych piłkarzy „Białej Gwiazdy": gola z rzutu karnego zdobył Dorian Gądek. Gdynianie zdołali odpowiedzieć rywalom tuż przed przerwą, kiedy także rzut karny wykonał Michał Galiński.

W drugiej połowie spotkania obie drużyny dążyły do zmiany wyniku, jednak celnie strzelali tylko podopieczni trenera Adriana Filipka. W 67 min drugie prowadzenie Wiśle zapewnił Jacek Gurgul, a w 85 min miejscowych kolejnym golem „dobił" Wojciech Urbański.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 2:4 (2:2)
Bramki: 1:0 Mikulski 2, 1:1 Skrobański 40, 1:2 Gądek 43 karny, 2:2 Galiński 45 karny, 2:3 Gurgul 67, 2:4 Urbański 85.
Wisła (skład wyjściowy): Szewczyk - Sałamaj, K. Głogowski, Skrobański, Jania - Ziarko, Gurgul, Bartoń, Gądek, Pieniądz - Stanek.