Wisła Kraków wygrała sparing w Radziszowie. Nieoficjalny debiut Artura Skowronka

Zaktualizowano
Przerwę na mecze reprezentacji piłkarze Wisły Kraków wykorzystali na sparingowy mecz z Radziszowianką, która na co dzień występuje w klasie okręgowej. Wiślacy uświetnili w ten sposób otwarcie nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Radziszowie. Był to też nieoficjalny debiut w roli trenera „Białej Gwiazdy” Artura Skowronka.

Nowy szkoleniowiec wystawił mocny skład, nie oszczędzał najlepszych swoich piłkarzy. Trudno zatem się dziwić, że różnica klas widoczna była od pierwszego gwizdka. Już w 5 min dośrodkował Vullnet Basha, Rafał Janicki zgrał piłkę głową, a Paweł Brożek z bliska wepchnął ją do siatki.

Osiem minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jean Carlos Silva i pewnie wykorzystał okazję na podwyższenie wyniku.

Tylko nieco ponad dwadzieścia minut na boisku wytrwał Lukas Klemenz. Obrońca Wisły poczuł ukłucie w udzie i poprosił o zmianę, żeby nie ryzykować głębszego urazu. „Biała Gwiazda” kilka minut grała w dziesiątkę, ale szybko rozgrzał się Marcin Wasilewski i zastąpił kolegę. I właśnie „Wasyl” w 45 min miał okazję na podwyższenie wyniku, ale z ostrego kąta trafił w słupek.

W drugiej połowie trener Artur Skowronek dokonał kilku zmian, ale Wisła wciąż miała wyraźną przewagę. Po rzutach rożnych dwa razy głową strzelał Marcin Wasilewski. „Biała Gwiazda” atakowała, ale grała nieskutecznie. Dopiero w 75 min Krzysztof Drzazga strzałem z bliska podwyższył na 3:0 dla Wisły, dobijając w ten sposób strzał w słupek Chuki.

To był już jednak ostatni gol tego spotkania.

Radziszowianka - Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Brożek 5, 0:2 Silva 13, 0:3 Drzazga 75.
Radziszowianka: Michajłow - Goncerz, Klimek, Dudała, Grzesik - Romek, Węgrzyn, Baliga, Bierówka - Sosin, Pakosz. Grali również: Nędza, Kurek, Wasyl, Budek, Baran, Zygmunt, Firlej, Jasiołek, K. Małysa, D. Małysa, Kwiatek.
Wisła: Buchalik (46 Lis) - Niepsuj (70 Bartosz), Klemenz (35 Wasilewski), Janicki, Burliga (70 Grabowski) - Basha (46 Wojtkowski), Pawłowski (70 Szot) - Błaszczykowski (46 Chuca), Boguski (46 Drzazga), Silva - Brożek (46 Buksa). .
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 500.

Tomasz Jażdżyński: Musimy ryzykować, by przeżyć