MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojas Podhale: porażka, ale po karnych

Paweł Guga
Jak mówił nowotarski szkoleniowiec, jego drużyna rozpoczęła mikrocykl przygotowawczy do najważniejszych meczów w play-off. A mimo to jego podopieczni byli bardzo blisko wygranej w Janowie.

Niejako tradycyjnie doskonały mecz rozegrała ostatnio trzecia formacja, a szczególnie Krystian Dziubiński, który zdobył dwie bramki i zaliczył tyle samo asyst. Niestety nowotarżanie ponownie grali tylko trzema piątkami, a to - przy takim jak obecnie systemie rozgrywek - jest niesłychanie wyczerpujące. I tak było we wczorajszym spotkaniu.

Rozpoczęło się znakomicie dla "Szarotek", od efektownych akcji młodzieży z trzeciego ataku i w efekcie goście po dziewięciu minutach prowadzili dwiema bramkami. Podhalanie w tej części meczu kompletnie dominowali na tafli i wydawało się, że tego spotkania nie mają prawa przegrać. Ale janowianie to bardzo ambitny zespół.

Na początku drugiej tercji gola kontaktowego zdobył Jastrzębski. W 35 minucie szybką akcję trzeciej piątki zakończył celnym strzałem Dziubiński. Ale pod koniec tercji Kubenko, który rok temu grał w Podhalu, "zemścił się" na dawnych kolegach.

Fatalnie zaczęło się ostatnie dwadzieścia minut. Na ławkę kar powędrował Ivicic, a miejscowym wystarczyło zaledwie 30 sekund, aby po sprawnie rozegranym zamku, pokonać Zborowskiego. Janowianie uwierzyli, że mogą pokonać Podhale. Teraz to oni mieli przewagę. Po trzech minutach Pohl wyprowadził ich na prowadzenie. Na 66 sek. przed końcem regulaminowego czasu gry do dogrywki doprowadził Ivicic.

Ta jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia, a karny Zatki zadecydował o wygranej Naprzodu.

Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 5:4 (0:2, 2:1, 2:1, 0:0, karne 2:1)

Bramki: 0:1 Dziubiński (Gruszka) 4.25, 0:2 Malasiński (Dziubiński) 8.29, 1:2 Jastrzębski (Ł. Elżbieciak) 23.15, 1:3 Dziubiński (Galant, Gruszka) 34.23, 2:3 Kubenko (Pavlis) 38.59, 3:3 Słodczyk (Pohl, Kacir) 43.37, 4:3 Pohl (Słodczyk, Kacir) 46.36, 4:4 Ivicic (Gruszka, Dziubiński) 58.54, decydujący karny Zatko.

Widzów: 600
Sędziowali: W. Marczuk (Gdańsk) oraz M. Młynarski i J. Ryniak (Sanok). Kary: 8 i 18 minut, w tym 10 minut dla Dutki za niesportowe zachowanie.

Naprzód: M. Elżbieciak - Kurz, Zatko, Pohl, Słodczyk, Kacir - Pawlak, Kulik, Pavlis, Kubenko, Jóźwik - Działo, Gwiżdż, Sośnierz, Jastrzębski, Ł. Elżbieciak - Bernacki, Salamon, Gryc, Sowiński. Trener: Krzysztof Kulawik.

Wojas Podhale: Zborowski - Sulka, Ivicic, Kmiecik, Kolusz, D. Kapica - Dutka, Suur, Ziętara, Voznik, Bryniczka - Łabuz, Galant, Gruszka, Dziubiński, Malasiński. Trener: Milan Jancuska.