FLESZ - Polacy mogą tankować najtańsze paliwo w Europie
Na przystanku Kraków Business Park podróżni zyskują coraz lepszy dostęp do pociągów. Od lutego pasażerowie mogą korzystać z dwóch odnowionych, wyższych peronów, z których łatwiej wsiadać i wysiadać z wagonów. Do maja wykonawcy zakończą prace przy budowie nowych podjazdów, zadaszeń i ciągów komunikacyjnych. Kompleksowa przebudowa przystanku zapewni dostęp do kolei wszystkim podróżnym, podobnie jak na przebudowanych już stacjach i przystankach linii Kraków – Katowice. - informuje Piotr Hamarnik, z zespołu prasowego PKP PLK.
Nowa nazwa przystanku PKP na granicy Zabierzowa i Rząski wynika z dostosowania jej do sytuacji, jest ustalona z lokalną społecznością. Przystanek będzie się nazywał Zabierzów Rząska. Nowe oznakowanie ma obowiązywać od 13 marca, bo wówczas nastąpi korekta rozkładu jazdy. W ramach przebudowy zastosowane będą już tablice z nową nazwą.
Prace na przystanku realizowane są w zakresie projektu „Modernizacja linii kolejowej E30, na odcinku Zabrze-Katowice-Kraków, etap IIb”.
Dzięki inwestycji za przeszło 2 mld zł PLK zmodernizowały linię E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Jaworzno Szczakowa. Ułatwiono dostęp do kolei na stacjach i przystankach. Zapewniona została obsługa osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zwiększyło się bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym dzięki budowie wiaduktów, kładek dla pieszych i przejść podziemnych. Tory zostały dostosowane do obsługi pociągów z prędkością do 160 km na godzinę - relacjonuje Piotr Hamarnik.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Powiat krakowski. Strażacy dwa dni i noc walczyli ze skutkam...
Powiat krakowski. Jak minął rok 2021. Najważniejsze inwestyc...
- Co zjeść, podróżując po Małopolsce? Oto regionalne przysmaki!
- Amerykański Rajd kantYny w gminie Wielka Wieś. Kowboje i rumaki pod maskami aut
- Wielka Wieś. Nietypowe dożynki. Korowody, wieńce, przyśpiewki na Wielkowiejskim Targu
- Piknik Rodzinny w Ojcowskim Parku Narodowym. Atrakcji nie brakowało!
- Gminne święto plonów. Przybył korowód z 13 wieńcami i przyśpiewkami
- Z wizytą w kozim gospodarstwie, czyli tam, gdzie zbierają suchy chleb