Miejsce to od dziesiątek lat magnetyzuje turystów. Ze szczytu Gubałówki roztacza się wspaniała panorama polskich Tatr i Zakopanego. Całymi godzinami możemy podziwiać Giewont niemal na wyciągnięcie ręki.
Od momentu wybudowania w 1938 roku kolei szynowo-terenowej Gubałówka stała się rajem dla narciarzy i wszystkich, którzy pragnęli ogrzać się w promieniach słońca. Na tarasie przed restauracją, która została zbudowana w tym samym okresie co kolej, rozstawiane były setki leżaków, na których w towarzystwie dwumetrowej rzeźby Polonia Restituta chętnie wypoczywali turyści. Leżaki były charakterystycznym punktem Gubałówki przez kolejne dekady.
Na szycie Gubałówki chętnie bywali znani ludzie - m.in. na nartach jeździł tam kompozytor Mieczysław Karłowicz, bywał aktor międzywojenna Adolf Dymsza czy prezydent II RP Ignacy Mościcki.
Wraz z napływem turystów zaczął rozwijać się biznes turystyczny - pojawiały się stragany z pamiątkami, słynny biały miś i owczarek podhalański, z którym goście robili sobie zdjęcia. Wiele pokoleń Polaków może pochwalić się taką pamiątka.
W galerii możecie przenieść się do dawnych czasów, gdy wolny leżak na Gubałówce był więcej wart niż dobry oscypek.
W Tatrach na Kasprowym Wierchu wyśmienite warunki narciarski...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
