Bezbramkowy remis Garbarni Kraków w sparingu z ROW-em 1964 Rybnik [ZDJĘCIA]

Piłka nożna. W sparingowym meczu I-ligowa Garbarnia Kraków zremisowała na własnym, sztucznym boisku z II-ligowym ROW-em 1964 Rybnik 0:0.

Był to siódmy, przedostatni sprawdzian "Brązowych" w zimowym okresie przygotowawczym. Zanotowali w nim pierwszy remis. Wcześniej wygrali z Garbarnią II, Wisłą Kraków, Resovią i Hutnikiem Kraków (za każdym razem po 3:2) oraz ulegli Puszczy Niepołomice (0:4) i Cracovii (2:4). Ostatni sparing rozegrają w sobotę, 23 lutego w Mielcu ze Stalą.

- Trochę brakowało nam świeżości po ciężkim mikrocyklu treningowym. Przeciwnik sprawdzał wariant gry w defensywie, nie dał się zdominować. Sparing był jednak pożyteczny, bo w pierwszej lidze rywale będą nam stawiać różne wymagania - podkreślił trener garbarzy Bogusław Pietrzak.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Mało było groźnych sytuacji podbramkowych. Próbował szczęścia m,in. Serhij Krykun, ale jego strzał okazał się niecelny. W innej sytuacji był blisko znalezienia się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

Gospodarze mocno zaatakowali na początku drugiej połowy. Uderzenie Marka Masiudy sparował golkiper przyjezdnych, Tomaszowi Ogarowi oddanie strzału uniemożliwił jeden z obrońców, a Dawid Nowak trafił w słupek. Potem gra się wyrównała. W końcówce sparingu Arkadiusz Garzeł główkował także w słupek.

Garbarnia Kraków - ROW 1964 Rybnik 0:0

Garbarnia: Cabaj (46 Kozioł) - Pyciak (61 Piszczek), Garzeł 46 Kostrubała), Kalemba (70 Garzeł), Szywacz (61 Górecki) - Wójcik (46 Serafin), Lech (46 Masiuda), Włodyka (46 Kiebzak), Słoma (70 Gawle) - Ogar (61 D. Nowak), Krykun (46 Firlej).

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Gala Sportowiec Małopolski Galeria zdjęć uczestników

Kuba Błaszczykowski znów zagrał dla Wisły Kraków

To z jej powodu Sergiu Hanca przyszedł do Cracovii

Materiał oryginalny: Bezbramkowy remis Garbarni Kraków w sparingu z ROW-em 1964 Rybnik [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski