Carlitos wrócił po kontuzji i znów strzelił. Były piłkarz Wisły Kraków najlepszym snajperem ligi greckiej

Tomasz Bochenek
Carlitos piłkarzem Wisły Kraków był w sezonie 2017/2018
Carlitos piłkarzem Wisły Kraków był w sezonie 2017/2018 Andrzej Banaś
Carlitos, w barwach Wisły Kraków król strzelców polskiej ekstraklasy, w tym sezonie jest najlepszym snajperem ligi greckiej. I nie zmieniła tego kontuzja, którą Hiszpan odniósł w listopadzie. Kiedy 11 grudnia wrócił do podstawowego składu Panathinaikosu, zdobył 9. gola w tych rozgrywkach. "Jego liczby są niesamowite i wszystko wskazuje na to, że będzie miał najlepszy sezon w karierze" - napisał serwis panathinaikos24.gr, zachwycając się grą Carlosa Lopeza.

Piłkarz świetnie zaczął tę rundę. Dobra passa skończyła się 22 listopada, kiedy w I połowie potyczki z Lamią nabawił się urazu. Opuścił mecz z Pantelikosem, opuścił mecz w Pucharze Grecji, do gry wrócił na końcówkę spotkania z AEK Ateny. A do podstawowego składu - w ostatnią sobotę, kiedy Panathinaikos grał z Atromitosem.

Ktoś w Grecji napisał, że Carlitos utorował w tym meczu swojej drużynie drogę do zwycięstwa. No, rzeczywiście, to on w pierwszej połowie zdobył gola na 1:0. Jak zauważył panathinaikos24.gr, był to pierwszy w tym rozgrywkach gol zdobyty przez Hiszpana głową.

Po 12 występach w lidze greckiej w tej kampanii Lopez ma w dorobku 9 bramek - i przewagę trzech trafień w rankingu ligowych snajperów. W dorobku Carlitosa, który nie zawsze gra jako wysunięty napastnik, są też trzy asysty. A zatem były wiślak miał udział w ponad połowie z 22 bramek zdobytych w tym sezonie przez Panathinaikos!

Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy ZDJĘCIA

"Zielone Koniczynki" zajmują 5. miejsce w tabeli (20 punktów), o mistrzostwo z Olympiakosem bić się nie będą, ale o kwalifikację do europejskich pucharów na pewno. W środę 15 grudnia Carlitos stanie przed szansą na poprawienie swoje dorobku, Panathinaikos zagra z Apollonem Smyrnis.