Centralna Liga Juniorów U-17. Hutnik Kraków bezbronny w meczu z Koroną Kielce. 10 minut przewagi to za mało [ZDJĘCIA]

5.05.2021, Kraków, mecz Centralnej Ligi Juniorów U-17 Hutnik - Korona Kielce
5.05.2021, Kraków, mecz Centralnej Ligi Juniorów U-17 Hutnik - Korona Kielce Joanna Urbaniec
W piłkarskim meczu 4. kolejki (przełożonej z 27-28 marca) rundy wiosennej grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17 Hutnik Kraków na własnym boisku przegrał z Koroną Kielce 0:4 i zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Łukasza Sosina doznali trzeciej porażki w sześciu meczach, w tym drugiej u siebie, a Korona odniosła trzecie zwycięstwo, w tym pierwsze na wyjeździe.

W pierwszej połowie meczu gospodarze nie mogli sobie dać razy z ostro i skutecznie grającymi rywalami. Po przerwie przez 10 minut mieli dużą przewagę, ale brakowało im wykończenia akcji. Goście przetrzymali napór hutników i zdobyli dwa kolejne gole. Najlepszą okazję dla Hutnika miał Mateusz Zębala, jednak w sytuacji sam na sam jego strzał sparował bramkarz Korony.

Bohaterami meczu byli Michał Pokora (uzyskał prowadzenie z podania Bartłomieja Juszczyka, a także zaliczył asysty przy drugiej i czwartej bramce) oraz Jakub Przybysławski (zanotował dwa trafienia; przy drugim asystował mu Piotr Szczepański). Wynik spotkania ustalił Kacper Żabka.

Hutnik Kraków - Korona Kielce 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Pokora 13, 0:2 Przybysławski 24, 0:3 Przybysławski 68, Żabka 70.
Hutnik: Witek - Ozimek, Wolicki (46 Podobiński), Strzałka, Kowalski - Duda (60 Łapczyński), Królikowski, Kogut (46 Zębala), Wielecki, Obrzud (75 Godfrejów) - Żmuda (60 Pietras).