Chrobry - Sandecja. Jedyny gol w ostatniej akcji meczu

boch
Polska Press
Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 0:1 w meczu 28. kolejki I ligi. Goście stracili bramkę w ostatniej akcji - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie zagłówkował Adrian Benedyczak.

Z pierwszej połowy zapamiętamy przede wszystkim zmarnowaną w 10 min świetną okazję właśnie Benedyczaka - będąc 8 m od celu, strzelił nad poprzeczkę bramki Sandecji. Goście mieli wcześniej dwie szanse po kontrach (Kamil Ogorzały i Damian Chmiel), lecz też nie skończyli dobrze akcji. Potem tempo gry nie było oszałamiające, po stronie sądeczan z dobrej strony pokazał się w 40 min Dominik Kun. Wykonał fajny drybling i uderzył z kilkunastu meczów, lecz trochę za wysoko.

Sandecja Nowy Sącz. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]

Po przerwie też wszystko zmierzało do nieuchronnego - jak się wydawało - bezbramkowego remisu. Obu ekipom trudno było o klarowne sytuacje. Z uderzeniem Chmiela z wolnego poradził sobie Michał Szromnik (61 min), a gdy groźną kontrę wyprowadził Chrobry, Daniel Bielica interweniował po strzale Miłosza Kozaka (79 min).

W doliczonym czasie gry miejscowi jednak przycisnęli. Najpierw świetnej okazji nie wykorzystał Damian Piotrowski, pudłując z bliska. A w 90+4 min nastąpił korner, po którym Sandecja wypuściła punkt z rąk...

Sandecja Nowy Sącz. Takie ciacha walczą o ekstraklasę! [ZDJĘCIA]

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramka:
Benedyczak 90+4.
Chrobry: Szromnik - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Stolc - Ziemann (73 Piotrowski), Drewniak, Mandrysz, Kozak - Benedyczak, Lebedyński (64 Banaszewski).
Sandecja: Bielica - Chmiel, Piter-Bućko, Baran, Flis, Kun - Małkowski (27 Danek), Kanach, Walski - Ogorzały (82 Klichowicz), Korzym (66 Gabrych).
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Drewniak - Flis, Piter-Bucko.

Stadiony Krakowa. Zobaczcie wszystkie! Które wypiękniały po ...