Comarch Cracovia zrewanżowała się Polonii Bytom

Andrzej Stanowski
Andrzej Banas
Hokeiści Comarch Cracovii w meczu z Polonią Bytom nie dali sobie strzelić gola. Pokonali śląskiego rywala 3:0.

"Pasy" zrewanżowały się Polonii za porażkę 2:3 w ostatniej rundzie w Bytomiu. Grający bez pięciu podstawowych graczy goście stanowili tylko tło dla gospodarzy. Gdyby nie dobra postawa bramkarza Ondreja Raszki, wynik mógłby być wyższy.

Krakowianie rozpoczęli mecz w dobrym stylu i po 10 minutach prowadzili 2:0. Obie bramki zdobyli podczas gry w przewadze. Pierwszego gola strzelił z bliskiej odległości grający z meczu na mecz coraz lepiej Oliver Paczkowski, drugiego efektownym uderzeniem Filip Drzewiecki.

Rywale tylko z rzadka przedostawali się do tercji krakowian. Podobny przebieg miała druga odsłona. Trzeba pochwalić gospodarzy za przeprowadzenie kilku pomysłowych akcji, ale zganić za brak skuteczności. W 33 min miejscowi wyprowadzili szybką kontrę, rozklepali obronę gości i Maciej Urbanowicz podwyższył na 3:0. Poloniści atakowali sporadycznie, raz mieli świetną okazję, ale krążek po strzale Łukasza Krzemienia trafił w słupek.

W ostatnich 20 minutach „Pasy” mocno spuściły z tonu, a goście mieli za mało atutów, by strzelić choćby honorowego gola.

W Cracovii do gry wrócili obrońca Maciej Kruczek (leczył uraz barku) i Marek Wróbel (był przeziębiony). Nadal kontuzjowani są Petr Novajovsky i Petr Kalus, ale powinni być gotowi na niedzielny mecz z GKS-em w Tychach.

Comarch Cracovia – Polonia Bytom 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Paczkowski (Sinagl, Kruczek) 6, 2:0 Drzewiecki (Słaboń, Wajda) 9, 3:0 Urbanowicz (Kapica, Dąbkowski) 33.
Cracovia: Radziszewski – Noworyta, Rompkowski, Kapica, Dziubiński, Urbanowicz – Wajda, Maciejewski, Drzewiecki, Słaboń, Domogała – Kruczek, Dąbkowski, Paczkowski, Chovan, Sinagl – Kolarz, Dutka, Kisielewski, Wróbel.
Sędziował: Michał Baca (Oświęcim). Kary: 6 – 12 min. Widzów: 900.

Materiał oryginalny: Comarch Cracovia zrewanżowała się Polonii Bytom - Dziennik Polski