FLESZ - Naszą ulubioną szczepionką jest...
Cyfrowym bibliotekom niestraszny koronawirus, a w ich zasobach znajdują się i literackie nowości, i książki naukowe, i szkolne lektury. Aby z nich korzystać wystarczy mieć ważna kartę Biblioteki Kraków, choć w niektórych przypadkach liczy się także kolejność zgłoszeń do korzystania z darmowej puli. Biblioteka informuje, że kwietniowa darmowa pula dostępów została już wyczerpana, kolejne dostępy do Legimi w pierwszych dniach maja.
Tak jest w przypadku zasobów na platformie Legimi. Aby zyskać dostęp do tysięcy ebooków do czytania na czytnikach, tabletach i smartfonach, należy posiadać ważną kartę Biblioteki Kraków, która umożliwi odebranie darmowego kodu dostępu do platformy w dowolnej filii bibliotecznej.
Kod do zasobów Legimi należy aktywować w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku wygaśnie.
- Liczba kodów do tej platformy jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w filiach bibliotecznych, z zachowaniem zasady, że jeden kod dostępu wydawany jest osobie zgłaszającej się osobiście po jego odbiór – wyjaśnia Biblioteka Kraków.
Kod można odebrać także poprzez pocztę elektroniczną – obecnie, gdy filie Biblioteki Kraków pozostają zamknięte, to jedyny sposób uzyskania kodu.
Z darmowych e-książek można korzystać w internetowej bibliotece Wolne Lektury. W jej zasobach znajdują się utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Liczba tytułów dostępnych w bibliotece Wolnych Lektur stale rośnie, bo dostarczają je sami cyfrowi bibliotekarze.
E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz, zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.
Uczniowie i nauczyciele znajdą wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych także w wirtualnej bibliotece Lektury.gov.pl .
Blisko 3 miliony pozycji - cyfrowych książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych dostępnych jest za darmo w cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA.
Na portalu IBUK Libra czytelnicy mogą skorzystać z wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Aby móc korzystać z tych zasobów, należy pobrać kod dostępu z Biblioteki Kraków.
Większość filii Biblioteki Kraków oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna zostały w ostatnich dniach ponownie otwarte dla czytelników.
- Te znaki nigdy nie wybaczają. Są pamiętliwe i mogą myśleć o zemście bardzo długo
- Najciekawsze domy do kupienia w Małopolsce do 200 tys. zł. Duże metraże i niska cena
- Ile zarabia kasjer, a ile sprzedawca? Oto zestawienie płac w 18 znanych zawodach
- Najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krakowie
- Kraków. Tu budują piramidy ze śmieci. A co z recyklingiem w mieście?
