MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Do MuFo nie tylko na wystawę. Długo oczekiwana kawiarnia w Muzeum Fotografii już działa

Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
Kawiarnia w MuFo już działa
Kawiarnia w MuFo już działa Aneta Zurek / Polska Press
W MuFo przy ulicy Rakowickiej będzie można nie tylko zobaczyć wystawy, ale także skorzystać z biblioteki, wziąć udział w warsztatach edukacyjnych czy zrobić zakupy w księgarni - zapowiadało Muzeum Fotografii, otwierając nowy budynek w grudniu 2021 roku. Teraz do tych atrakcji dołączyła też kawiarnia.

Miejsce, gdzie można napić się kawy, odetchnąć po zwiedzaniu wystawa mieści się naprzeciwko księgarni, tuż przed wejściem na wystawy, na poziomie 0. Kawiarnia jest czynna w godzinach otwarcia muzeum: we wtorki do godz. 11.00 do 19.00, od środy do piątku od godz. 10.00 do 18.00, a w soboty i niedziele między godz. 11.00 a 19.00.

Agencji Mienia Wojskowego, dawniej mieściły się w nim warsztaty artyleryjskie, stanowiące część kompleksu Twierdzy Kraków. Nowy budynek MuFo to ponad 3 tys. m2 powierzchni użytkowej. W głównej siedzibie muzeum mieści się wystawa główna i sala wystaw czasowych, pomieszczenia biurowe i administracyjne, ale także kawiarnia, księgarnia, sale konferencyjne i edukacyjne i ogólnodostępna biblioteka z pokaźnymi zbiorami poświęconymi fotografii.

W jedyny polskim muzeum poświęconym fotografii można zobaczyć obecnie wystawę stałą "Co robi zdjęcie" to przekrojowa prezentacja historii fotografii, jej teraźniejszości i przyszłości. Podzielona na pięć części wystawa wprowadza widza w świat różnych technik fotograficznych, pozwalając mu zrozumieć nie tylko, jak powstają współczesne odbitki fotograficzne, ale także dowiedzieć się, jakie metody wcześniej stosowano do zapisu obrazów na papierze. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z najważniejszymi polskimi fotografami i fotografkami oraz podejmowanymi przez nich tematami.

Do 29 września w MuFo gościć będzie także niezwykłe atelier legendy krakowskiej fotografii - Adama Karasia, wprowadzające zwiedzających w świat dawnego Krakowa i fotografii z odległej już epoki.

W swoim atelier portretował kolejne pokolenia krakowian, ale jego przygoda z fotografią nie kończyła się na portretach. Adam Karaś tworzył fotoratury - fotomontaże z wykorzystaniem fotografii, eksperymentował, dokumentował życie miasta, razem z bratem założył też studio filmowe Bracia Karaś Film.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska