By wyjść naprzeciw potrzebom turystów wydłużony został czas pracy Muzeum Ziemi Bieckiej i Punktu Informacji Turystycznej. W okresie wakacji będzie on czynny do godziny 19 zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy. W muzeum zatrudniony został dodatkowy pracownik. W stroju kata pełni dyżur w turmie katowskiej pod wieżą ratuszową. Zachęca turystów do zwiedzania atrakcji Biecza, a przede wszystkim do poznania historii związanej z rzemiosłem katowskim.
- Uruchomione zostały tematyczne trasy turystyczne, dzięki którym turysta może zwiedzić większy obszar niż centrum Biecza - mówi burmistrz miasta Mirosław Wędrychowicz. - Nawiązaliśmy współpracę z firmą Greenbox.pl z Gorlic, efektem której będzie stworzenie systemu rezerwacji umożliwiającego zastrzeżenie usługi przewodnickiej, trasy zwiedzania, biletów do muzeum, na wieżę ratuszową - dodaje.
Gmina Biecz z tytułu wykonania systemu rezerwacyjnego nie poniesie kosztów, co jest istotne w obecnej sytuacji finansowej. W systemie znalazły się także pakiety turystyczne poszerzone o nowe obiekty, między innymi kościół franciszkanów, który do tej pory sporadycznie był wybierany do zwiedzania zwłaszcza przez zorganizowane grupy turystyczne.
- Młodzież z bieckiego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Ewy Knybel stworzyła audioprzewodnik po Bieczu, który pozwoli poruszać się turyście po mieście nawet poza godzinami otwarcia muzeum czy punktu informacji turystycznej - relacjonuje Wędrychowicz. - Dodatkowo w okolicy Rynku został uruchomiony hot spot, z którego może skorzystać każdy turysta - kończy. Po połączeniu się z siecią "HotSpot Gmina Biecz" i po akceptacji regulaminu korzystania z internetu można sprawdzić informację o atrakcjach turystycznych Biecza.