Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg. Nie do wiary! Nowohucki zespół prowadził 3:0... i znów to samo!

Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg
Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg Tomasz Bochenek
Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg. 3:5 w meczu 16. kolejki II ligi, rozegranym w niedzielę 5 listopada. To niewiarygodne, ale nowohucki zespół powtórzył koszmarny dla siebie scenariusz z poprzedniego tygodnia. Bo tak jak w tamtym spotkaniu z Lechem II Poznań prowadził już 3:0, no i znów po godzinie gry stracił wszystko, ponosząc porażkę.

W 5 minucie Budziński z woleja kopnął nieco za wysoko, minęły dwie minuty, Zawadzkiego sfaulował Oliveira, no i sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Rakels.

Chwilę potrwało, zanim ekipa z Kołobrzegu zareagowała, a jeszcze dłuższą, nim zaczęła łapać niezły rytm. W 24 min, dobijając strzał z rzutu wolnego, Cywiński trafił z 20 m w słupek bramki krakowian. Odpowiedzią gospodarzy byla szarża Drąga - uciekł Rzeźniczakowi, będąc w polu karnym z prawej strony przed sobą miał tylko bramkarza. To była okazja do strzału, ale zagrał piłkę na środek pola karnego i przejęli ją rywale.

Goście w ofensywie byli coraz bardziej konkretni, zobaczyliśmy niecelną "główkę" Kozajdy, obroniony przez Kaczorowskiego strzał Jonathana. Każdy atak szybki Hutnika niósł jednak w sobie zagrożenie dla Kotwicy. No i w 42 min nastąpiła akcja, w której pierwsze skrzypce zagrał Rakels, a zakończył ją fajnym uderzeniem Zawadzki. 2:0.

I do przerwy krakowianie obronili ten wynik. Tak to trzeba określić, bo goście mieli jeszcze dwie okazje: Jonathan trochę przestrzelił celując w dalszy róg, a w ostatniej akcji I połowy Kaczorowski świetnie poradził sobie z uderzeniem Kosakiewicza.

A drugą połowę Hutnik zaczął kapitalnie: do prostopadłego podania pobiegł na pełnym gazie Lelek, z bramki na spotkanie z nim wybiegł Michalski. Napastnik krakowian ograł bramakrza i kopnął pilkę do siatki. Nowohucki zespół z zimną krwią kłuł czołową ekipę ligi.

Wiadomo jednak, że dla Hutnika 3:0 to niebezpieczny wynik, a Kotwica nie odpuściła. Sytuacja w 61 min nie wydawała się szczególnie groźna, ale doszło do nieporozumienia między Wengerem a Kaczorowskim, piłka przeleciała między nimi, w efekcie Jonathan mógł ją skierować do siatki. Minęły trzy minuty, Nowak w polu karnym trafił piłką w rękę Wengera - no i "jedenastka"! No i 3:2...

Nowohucki miał szansę, by natychmiast odpowiedzieć - Marcikowski z 10 m strzelił wprost w bramkarza. Ale nie trzeba dodawać, że to rywale byli rozpędzeni. W 74 min szarżę Kosakiewicza powstrzymał Wenger, efektem był korner. I po tym kornerze, po centrze Kosakiewicza, Polak zagłówkował na 3:3!

Wydająca się nierealną powtórka scenariusza sprzed tygodnia jednak się ziściła... Kotwica naciskała, w 81 min zaatakowało prawą flanką. Kosakiewicz dośrodkował, a Oliviera uprzedził Kubowicza i kompetentnie kopnął w dalszy róg. Na koniec Oliviera jeszcze dobił Hutnika.

Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg 3:5 (2:0)

Bramki: 1:0 Rakels 8 karny, 2:0 Zawadzki 41, 3:0 Lelek 48, 3:1 Jonathan 61, 3:2 Jonathan 64 karny, 3:3 Polak 75, 3:4 Oliveira 81, 3:5 Oliveira 90+3.
Hutnik: Kaczorowski - K. Głogowski, Kubowicz, Wenger, Marcinkowski (90+4 Ikwuka) - M. Głogowski (73 Jania), Drąg, Zawadzki (73 Chmiel), Budziński, Rakels - Lelek.
Kotwica: Michalski - Kosakiewicz (90+7 Madembo), Witasik, Rzeźniczak, Polak - Kaczmarek (52 Nowak), Kozajda, Żubrowski, Cywiński (52 Kozłowski), Oliveira - Jonathan (86 Murawski).
Sędziował: Maciej Pelka (Poznań). Żółte kartki: Zawadzki, Rakels, Budziński, Kubowicz - Polak. Widzów: 600.