II liga: Puszcza Niepołomice grała w Radomiu. Trzy czerwone kartki.

(BOCH)
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Grając przez całą drugą połowę w 10-osobowym składzie, Puszcza Niepołomice zremisowała 0:0 wyjazdowy mecz z wyżej notowanym Radomiakiem. Pierwsza runda rozgrywek II ligi dziś się zakończyła, ale w listopadzie odbędą się jeszcze dwie kolejki.

Mecz w Radomiu nie był ładnym widowiskiem. Długo nikt nie był w stanie stworzyć groźnej sytuacji, dopiero w 31 min udało się to gospodarzom - i świetnie interweniował wtedy Andrzej Sobieszczyk, broniąc strzał Radosława Sylwestrzaka z 5 m. Ostatni kwadrans I połowy generalnie jednak należał do niepołomiczan - Dominik Maluga minimalnie spudłował z dystansu, Michał Kula w trudnej sytuacji poradził sobie z uderzeniem Michała Czarnego. Na przerwę goście schodzili mimo wszystko w marnych nastrojach, bo w drugiej minucie doliczonego czasu gry Czarny dostał drugą żółtą kartkę (za drugi faul) i wiadomo było, że na drugą połowę "Żubry" muszą przygotować nową, ostrożniejszą taktykę.

Na środek obrony po przerwie powędrował Dawid Abramowicz, a radomianie nie za bardzo mieli pomysł, jak dziesięciu rywalom dobrać się do skóry. Tak, bardzo groźnie pod niepołomicką bramką zrobiło się w 59 min, jednak Sobieszczyk poradził sobie i z uderzeniem Krystiana Putona z 10 m, i z dobitką najlepszego snajpera II ligi, Leandro. W 76 min swoją szansę miały "Żubry" - głową strzelał Roman Stepankow, na posterunku był Kula.

Gospodarze nie mogli pogodzić się ze swą niemocą, a arbiter szastał kartkami. W końcówce po dwóch żółtych wylecieli z boiska David Kwiek i Maciej Wasilewski.

Puszcza na półmetku sezonu zajmuje 10. miejsce. Jej przerwaga nad strefą spadkową to jednak tylko 3 punkty.

Radomiak - Puszcza Niepołomice 0:0
Puszcza: Sobieszczyk - Ł. Furtak, Czarny, Gawęcki, Mikołajczyk - Maluga, Abramowicz, Kotwica, Stepankow, Łączek (83 Lampart) - Broź (87 Gębalski).
Żółte kartki: Kwiek dwie, Wasilewski dwie, Brągiel, Radecki, W. Puton, Cieciura, Leandro - Czarny dwie, Abramowicz, Furtak, Gawęcki, Łączek, Lampart. Czerwone kartki: Kwiek (89), Wasilewski (90+4) - Czarny (45+2).

Materiał oryginalny: II liga: Puszcza Niepołomice grała w Radomiu. Trzy czerwone kartki. - Dziennik Polski