Zmiany w polskich szkołach - to musisz wiedzieć!

W lipcu 2020 roku Julia wraz ze swoim kolegą z liceum spontanicznie nagrała i opublikowała utwór „Jeep”. Chwilę przed świętami Bożego Narodzenia nieśmiało poprosiła użytkowników TikToka o świąteczny prezent – posłuchanie jej piosenki oraz udostępnienie. Kilka dni później utwór znalazł się na 1. miejscu Spotify Viral w Polsce. To sprawiło, że młoda wokalistka podpisała kontrakt z Sony Music Polska. Jego owocem było osiem singli oraz album "Blaza".
„Blaza” zawiera trzynaście utworów i stanowi ona podsumowanie często gorzkich refleksji i obserwacji Julii związanych z samotnością, wchodzeniem w dorosłość, sensem życia czy relacjami damsko-męskimi, które nierzadko bywają rozczarowujące i zwodnicze. Na albumie nie zabrakło największych hitów artystki, takich jak „Oficjalna wersja zdarzeń” czy „Blow-Up”, który został nagrany wspólnie z Kukonem.
- Ten album jest moim intymnym wyznaniem, w którym zwierzam się słuchaczom jak dobrym przyjaciołom. Opowiadam o poszukiwaniu siebie i swoich refleksjach na temat życia i wchodzenia w dorosłość, najszczerzej jak potrafię, bez idealizacji czy ukrywania słabości - mówi Julia Rocka.
Okładka albumu przywodzi na myśl zdjęcie z galerii sztuki. Artwork przedstawia majestatyczne popiersie Julii, które zdobią charakterystyczne dla artystki perły. Całość jest utrzymana w monochromatycznych barwach i bardzo minimalistycznym klimacie.
- Tytułowa „Blaza” ma dla mnie wiele znaczeń, ale przede wszystkim rozumiem ją jako synonim znieczulenia, które jest wymuszane na nas przez brutalny i sformalizowany świat dorosłości, pozbawiony spontanicznych uczuć i szczerych intencji. W tytułowej piosence pytam czy coś warto czuć – mimo wielu rozczarowań, wciąż wierzę, że warto – opowiada o swoim projekcie Julia.
Słowo powstało bardzo naturalnie podczas pierwszych sesji nagraniowych Julii i producenta Michała Głomskiego. Michał, aby uzyskać charakterystyczny już dla artystki sposób śpiewania – nieco znudzony i mamroczący – prosił ją, aby śpiewała z „blazą”. To słowo chwilę później zostało podchwycone jako coś intrygującego, co nie tylko opisuje wokal Julii, ale także jej wizerunek oraz teksty pisane z dużym dystansem do zewnętrznego świata oraz jej miłosnych i egzystencjalnych refleksji.
Aktualnie Julia studiuje aktorstwo na łódzkiej filmówce. Jej dyplomowy spektakl „Mary Page Marlowe” w reżyserii Adama Orzechowskiego jest wystawiany w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Obserwacjami i przeżyciami ze szkoły dzieli się także na swoim profilu, opakowując to nierzadko w humorystyczną i ironiczną formę.
W 2022 roku ukazały się dwa seriale audio, w których artystka użyczyła swojego głosu pierwszoplanowym postaciom. Audiobooki „Z pierwszej piłki” na podstawie książki Remigiusza Mroza oraz „Opowiem o Tobie gwiazdom” Edyty Prusinowskiej zapewniły Julii nowe zawodowe doświadczenia oraz możliwość współpracy z Adamem Woronowiczem czy braćmi Kacperczyk.
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów