Przerwy w kursowaniu pociągów związane są z modernizacją linii kolejowej z Suchej Beskidzkiej do Chabówki i dalej do Zakopanego. Prace remontowe prowadzone są w ramach projektu „Prace na liniach nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka – Zakopane”. PKP PLK przeznaczyło na to zadanie przeszło 1,1 mld zł netto. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zgodnie prace w ramach tego projektu mają zakończyć się w tym roku. Pociągi wrócą na tory przed świętami Bożego Narodzenia. I tym razem wrócą już na stałe.
W związku ze wstrzymaniem kursów pociągów przewoźnicy kolejowi uruchomili komunikację zastępczą. Dotyczy to zarówno Polregio, jak i Intercity. Ten pierwszy przewoźnik z Zakopanego zabiera pasażerów autobusami i dowozi na razie do Jordanowa (od poniedziałku będzie kursował do Suchej Beskidzkiej). Następnie pasażerowie przesiadają się do pociągów. W przypadki Intercity autobusy kursują na odcinku Zakopane-Kraków.
W przypadku więc, gdy ktoś zamierza np. z Zakopanego dojechać do Warszawy lub Gdańska i zakupi bilet u przewoźnika Intercity - na jednym bilecie najpierw pojedzie autobusem do Krakowa, a następnie z Krakowa do miejsca docelowego będzie kontynuował swoją drogą pociągiem.
Jak informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, do niedzieli 3 września bilety na podróż pociągiem i komunikacją zastępczą będzie można nabyć w kasie przy dworcu tymczasowym na Spyrkówce. Potem kasy zostaną przeniesione do budynku dworca głównego w Zakopanem - przy remontowanej stacji przy rodzie Armii Krajowej.
Gdy w grudniu pociągi wrócą na tory, dojadą już do głównego dworca kolejowego w Zakopanem - a nie na stację tymczasową na Spyrkówce jak dotychczas. Modernizacja stacji postępuje. W ramach prac robotnicy przebudowują całe torowisko. Tory docelowo zostaną obniżono o metr, dzięki czemu pasażerom będzie wygodniej wsiadać i wysiadać z wagonów.
Na Hali Gąsienicowej różowo. Ale w Tatrach już pojawiają się...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
