Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Konsultują z mieszkańcami, jak mają przebiegać trasy Zwierzyniecka i Pychowicka. Wiceprezydent: "Podzielam niepokój ludzi"

Bartosz Dybała
Bartosz Dybała
Konsultacje ws. tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej potrwają dłużej
Konsultacje ws. tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej potrwają dłużej Trasa Łagiewnicka SA
Nie do 18 listopada, jak planowano, ale do 2 grudnia będą trwały konsultacje społeczne dotyczące budowy tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej. W związku z tym zaplanowano również dodatkowe spotkanie z mieszkańcami oraz dyżury telefoniczne. - Podzielam niepokój ludzi odnośnie terenów cennych przyrodniczo. Bardzo zachęcam wszystkich krakowian do włączenia się i wypowiedzenia w tych konsultacjach - mówi wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Do tej pory odbyły się trzy spotkania dla mieszkańców dzielnic Krowodrza, Bronowice i Zwierzyniec. Kolejne już we wtorek, 8 listopada, zaplanowano w Dębnikach.

Z kolei dodatkowe spotkanie konsultacyjne przewidziano na 22 listopada. Natomiast 21 i 23 listopada odbędą się dodatkowe dyżury telefoniczne ekspertów.

Planowana inwestycja położona jest w czterech dzielnicach: Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki. Celem konsultacji jest zaprezentowanie wariantów projektowanych tras: Zwierzynieckiej, Pychowickiej oraz zebranie opinii mieszkańców co do wyboru jednego z wariantów tras, a także uwag do preferowanego wariantu, propozycji rozwiązań dodatkowych oraz innych oczekiwań w stosunku do planowanej inwestycji.

- Bardzo dużą wagę przywiązujemy do tych konsultacji, dlatego że budowa Trasy Łagiewnickiej wywołała szereg dyskusji i w związku z tym chcielibyśmy wykorzystać wszystkie te spostrzeżenia przy realizacji dalszego ciągu. Musimy sobie odpowiedzieć, jak trasy Pychowicka i Zwierzyniecka mają wyglądać, i jaki mają mieć charakter. Pierwsze, wstępne koncepcje tych tras powstały kilkadziesiąt lat temu, rzeczywistość się trochę zmieniła - mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

Wiceprezydent przypomina również o tym, że w Krakowie brakuje przepraw mostowych przez Wisłę, łączących północ z południem miasta. - Najbliższymi łącznikami są obecnie most Dębnicki i Grunwaldzki, a dla tramwajów tylko ten drugi. Musimy skrócić tę ścieżkę, bo nie może być tak, że ludzie mieszkający na Azorach muszą przejechać przez centralne dzielnice Krakowa by dojechać np. na Ruczaj - zaznacza Andrzej Kulig.

- Podzielam niepokój ludzi odnośnie terenów cennych przyrodniczo. Bardzo zachęcam wszystkich krakowian do włączenia się i wypowiedzenia w tych konsultacjach, żeby każdy mieszkaniec mógł powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, by ukształtować te trasy w zgodzie z interesem społecznym. Nic nie jest przesądzone. Konsultacje są po to, by wypracować możliwie najlepsze dla wszystkich rozwiązania - podkreśla Andrzej Kulig.

Spotkania konsultacyjne:

  • dzielnica VIII Dębniki: wtorek, 8 listopada, godz. 17.30 - Szkoła Podstawowa nr 62, ul. Ćwikłowa 1,
  • dodatkowe spotkanie: wtorek, 22 listopada, godz. 17.30 - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, ul. Strąkowa 3a.

Dyżury projektantów:

  • środa, 9 listopada, godz. 16-18 - Rada Dzielnicy VIII Dębniki, ul. Praska 52.

Eksperckie dyżury telefoniczne pod numerem 667 677 938:

  • 9 i 10 listopada, godz. 10-13,
  • 14 i 15 listopada, godz. 15-18,
  • 21 i 23 listopada, godz. 9-16.

Konsultacje realizowane są przez spółkę Trasa Łagiewnicka. Potrwają do 2 grudnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska