Kraków ma swoich mistrzów Polski w koszykówce [ZDJĘCIA]

Krakowscy koszykarze zdobyli mistrzostwo Polski
Krakowscy koszykarze zdobyli mistrzostwo Polski Arch. prywatne
Krakowscy weterani zdobyli mistrzostwo Polski. Obronili złoty medal sprzed roku. Od lat przynależą do krajowej czołówki - dwa lata temu było srebro ...a trzy lata temu na pierwszych mistrzostwach w których brali udział - brąz.

Krakowska drużyna składa się z byłych i obecnych zawodników Ligi KNBA (Krakowski Nurt Basketu Amatorskiego) która obchodzi w tym roku 20 lat działalności oraz byłych zawodowców z Wisły i Korony Kraków.
Zespół to sami przedsiębiorcy w tym dwóch mecenasów oraz profesor nadzwyczajny Politechniki Krakowskiej.

- Miłość do koszykówki nie pozwala nam przestać grać i mimo różnych, coraz częstszych kontuzji, nieustająco wracamy na parkiety - mówi Witold Mateuszuk, prezes KNBA i organizator drużyny weteranów.

Mistrzostwa Polski „starszych panów” (zawodnicy powyżej 45 lat) odbyły się tradycyjnie w Działdowie , grano na sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej. W turnieju wystąpiło siedem zespołów podzielonych na dwie grupy. Krakowianie spisali się rewelacyjnie, pokonując w meczach grupowych Poznań 47:27, następnie Gdańsk 47:34 oraz Koszalin 58:38.

W półfinale krakowianie zmierzyli się z ekipą z Zielonej Góry i wygrali 50:34. Został im tylko jeden mecz w turnieju - ten najważniejszy, z reprezentacją Poznania. W tym spotkaniu koszykarze z Grodu Kraka też okazali się bezkonkurencyjni i zwyciężyli 44:28, zapewniając sobie tym samym złote medale. Trzecie miejsce zajęły Twarde Pierniki Toruń, czwarta była Zielona Góra.

Krakowianie grali w składzie: Tomasz Bżykot, Robert Pyla, Wojciech Majchrzak, Jacek Moryto, Rafał Nowak, Maciej Roszkowski, Janusz Janczura, Dariusz Czarek, Witold Mateuszuk, Remigiusz Wolański i Marcin Furtak.

MVP turnieju został wybrany Tomasz Bżykot z krakowskiej ekipy, a do najlepszej piątki turnieju wszedł Wojciech Majchrzak. Z kolei Robert Pyla został wybrany najlepszym zawodnikiem z krakowskiej drużyny.

Jako ciekawostkę dodajmy, że najstarszym uczestnikiem zawodów był Hubert Sionkowski, 85-letni zawodnik z ekipy Torunia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0