FLESZ - Depresja - co warto o niej wiedzieć? Rozmowa z Cezarym Skórą

Spotkanie po latach - Małgorzaty Górnisiewicz - Locher oraz Ewy Słobodzian - zaowocowało wspólną wystawą, która w swoim tytule odwołuje się do wspomnień i szczególnej formy ich zapisu – portretowania codzienności. Portret, jako dzieło sztuki plastycznej powinien przedstawiać określoną osobę albo grupę osób z zachowaniem podobieństwa, a jako portret duchowy lub psychologiczny powinien wyobrażać opis czyjegoś charakteru lub umysłu.
Taka właśnie była intencja autorek wystawy: przedstawienie w formie dzieła plastycznego portretu osób bliskich, ale także tych, spotkanych przelotnie, portretu minionych chwil, zapamiętanych zdarzeń, które wzruszały, intrygowały i inspirowały. Zamierzenie to każda z autorek realizuje z właściwą dla siebie wrażliwością, w formie prac malarskich wykonanych w różnych technikach.
Ewa Słobodzian jest z wykształcenia ekonomistką i teolożką, a z pasji i usposobienia – poszukującą artystką. Studiowała handel zagraniczny w krakowskiej Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) oraz teologię w Papieskiej Akademii Teologicznej (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). Pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie jako zastępca kwestora ds. programów międzynarodowych. Mieszka w Krakowie.
Artystyczne „pierwsze kroki” stawiała w ramach grupy malarzy i rysowników „My z Palety”, działającej pod kierunkiem zasłużonego krakowskiego artysty malarza i grafika Stefana Berdaka. Uprawia pastel, rysunek tuszem i linoryt oraz malarstwo olejne i akrylowe.
Obecnie związana jest z Bronowickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Włodzimierza Tetmajera w Krakowie i pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia.
Małgorzata Górnisiewicz- Locher pochodzi z Krakowa. Ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie skrzypiec. Współpracowała z Piwnicą pod Baranami. W 1993 roku otrzymała dyplom ukończenia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Kilka lat przebywała w Szwajcarii i Francji. Obecnie jest adiunktem na kierunkach Sztuka Ogrodowa oraz Architektura Krajobrazu na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
- Odkryte baseny w Krakowie to... prehistoria. Pamiętacie Cracovię, Wisłę i Polfę?
- Złote lata 90. Tak wyglądał Kraków niemal 30 lat temu!
- Gdzie wybrać się w niedzielę? Pomysł na jednodniową wycieczkę
- 15 lat temu wielka galeria zmieniła centrum Krakowa. Jak miasto wyglądało bez niej?
- Oto najnowsze hity z kartkówek szkolnych (FOTO)
- Romantyczne miejsca na randkę w Krakowie