FLESZ - Czy grozi nam trzecia fala?
Organizatorzy festiwalu odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania: jakie filmy są doceniane przez selekcjonerów, jakie materiały należy przygotować, jak wgrać film do systemu selekcyjnego, czy obowiązują opłaty, jak zgłosić film do konkursów międzynarodowych, czy wymagany jest premierowy pokaz oraz wiele innych.
- Procedura zgłaszania filmów na festiwal jest naszym zdaniem niezwykle prosta. Od wielu lat odbywa się w całości online. Tym, którzy jej jeszcze nie zgłębili, podamy krótką instrukcję obsługi - tłumaczy Patrycja Czarny, koordynatorka selekcji.
Do dyspozycji filmowców będą Krzysztof Gierat - dyrektor festiwalu, Barbara Orlicz-Szczypuła - dyrektorka biura programowego, Patrycja Czarny - koordynatorka selekcji, Kasia Wilk - dyrektorka KFF Industry oraz Olga Lany - szefowa biura prasowego. Chęć wzięcia udziału w dniu otwartym KFF oraz umówienie indywidualnego spotkania z organizatorami należy zgłaszać mailowo na adres [email protected].
- Kolejny raz wprowadziliśmy znaczące zmiany w strukturze festiwalu. Między innymi pojawiła się nowa nagroda dla twórców polskich filmów dokumentalnych. Czujemy, że to dobry moment, by przybliżyć filmowcom wszelkie niuanse - dodaje dyrektor festiwalu, Krzysztof Gierat.
15 lutego 2021 roku minie ostateczny termin nadsyłania filmów na Krakowski Festiwal Filmowy. Każdego roku napływa ich kilka tysięcy z całego świata. Przed selekcjonerami, pod kierunkiem dyrektora, Krzysztofa Gierata, karkołomny proces wyboru tych najlepszych, zarówno spośród zgłoszonych tytułów, jak i tych, które uda się zaprosić do Krakowa wprost z prestiżowych festiwali filmowych na świecie.
Zakwalifikowane do programu festiwalu filmy zostaną zaprezentowane w trzech równorzędnych konkursach - dwóch międzynarodowych: dokumentalnym i krótkometrażowym oraz w konkursie polskim. Fascynujące opowieści z całego świata trafią też do filmowych sekcji specjalnych.
Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje filmy do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.
61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w formule hybrydowej: w krakowskich kinach oraz w Internecie, w dniach od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
- Tak wyglądał krakowski Kazimierz zaledwie 60 lat temu
