FLESZ - Polscy sportowcy idą jak burza
Krakowskie teatry od początku pandemii nie poddawały się. Jedną z najbardziej aktywnych scen pod Wawelem okazał się Teatr Groteska, który w tym roku celebruje 75-lecie swojej działalności. Najpierw zainicjował on prezentację swych najpopularniejszych spektakli w internecie, potem zorganizował konkurs dla dzieci na sfilmowanie własnego przestawienia, wreszcie mimo wakacji już w sierpniu wrócił do grania przedstawień. Gdy pandemia znowu uderzyła – scena przy ulicy Skarbowej 1 również się nie poddaje.
- Teatr Groteska od 75 lat uczy i bawi, wykorzystując to, co najlepsze w teatrze: klasyczne teksty, piękne scenografie i fantastyczne lalki. Wszystko po to, aby widz w każdym wieku mógł przeżyć to wyjątkowe zetknięcie z żywym słowem, prawdziwymi emocjami i niepowtarzalnym teatrem formy. Dlatego teraz, w tym najtrudniejszym od lat czasie pandemii, nie zapominamy o naszej misji i powołujemy do życia projekt: #groteskawdrodze! – mówi Dyrektor Teatru Adolf Weltschek.
Jest to oferta dla najmłodszych widzów – przedszkolaków. Najpiękniejsze utwory, ciekawa scenografia i charakterystyczne dla Groteski lalki ruszają w drogę i zamierzają dotrzeć do jak największej ilości małopolskich dzieci. Teatr planuje inscenizacje wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej czy Stanisława Jachowicza. Mali widzowie zobaczą je w specjalnie zbudowanej scenografii i z wykorzystaniem lalek, a co najważniejsze: wszystko odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym – na miejscu w przedszkolu, które zaprosi Groteskę.
- Jeżeli nie będziemy dbali o rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci, jeżeli nie damy im możliwości poznania tego wyjątkowego miejsca, jakim jest teatr – to na pewno pozbawimy najmłodszych bardzo ważnego elementu budującego system wartości i pogląd na otaczający ich świat. Dlatego niezmiennie od początku pandemii nie odpuszczamy, tworzymy dla widzów szeroką ofertę i dążymy do utrzymania z nimi kontaktu. I teraz, kiedy obecność w naszej siedzibie jest tak utrudniona, postanowiliśmy ruszyć w drogę – zapowiada dyrektor.
Wszystkie przedszkola, które chciałby gościć Teatr Groteska u siebie, mogą uzyskać więcej informacji w Biurze Obsługi Widza pod numerem telefonu 12 663 37 62 wewn. 244 lub 238.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
