Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krakowskie wydawnictwo promuje muzykę fortepianową Chopina i innych polskich kompozytorów na świecie

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Kampanię promocyjną „Muzyka z kraju Chopina”  opracowało krakowskie Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Kampanię promocyjną „Muzyka z kraju Chopina” opracowało krakowskie Polskie Wydawnictwo Muzyczne Materiały prasowe
Polskie Wydawnictwo Muzyczne opracowało międzynarodową kampanię promującą twórczość fortepianową polskich kompozytorów. „Muzyka z kraju Chopina” to nie tylko Chopin. To także dzieła Paderewskiego, Szymanowskiej, Moniuszki, Kilara, Kurpińskiego i wielu innych twórców.

FLESZ - Niepełnosprawni bez środków z 1 proc. podatku

Do wykonywania utworów Fryderyka Chopina przekonywać nie trzeba: jego twórczość pozostaje wizytówką pianistyki polskiej na całym świecie. Popularność artysty może jednak sprawić, że pianiści zainteresują się muzyką innych polskich kompozytorów.

- W międzynarodowym projekcie „Muzyka z kraju Chopina”, kierowanym do początkujących i średniozaawansowanych pianistów oraz ich nauczycieli z Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Niemiec i Austrii, zachęcamy do rozszerzania podstawowego repertuaru edukacyjnego i koncertowego o tytuły polskich twórców. Zachęcamy do sięgania po utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki, Karola Kurpińskiego, Marii Szymanowskiej, Wojciecha Kilara, Tekli Bądarzewskiej i wielu innych, mniej znanych, których utwory stanowią pokaźną bazę edukacyjną i koncertową dla młodych adeptów pianistyki

- tłumaczy Justyna Pieszczek-Zadańska, specjalistka ds. promocji z krakowskiego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Dla każdego z krajów partnerskich projektu, czyli Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Niemiec i Austrii, powstał cykl pięciu lekcji pokazowych prezentujących edukacyjne aspekty utworów wybranych kompozytorów polskich. Lekcje te są przeprowadzone przez znakomitego pianistę-edukatora w języku danego kraju. Poruszane są w nich tematy wykonawcze i interpretacyjne, wraz z propozycjami rozwiązań technicznych.

- Aby umożliwić aktywne korzystanie z wszystkich 25 tutoriali zrealizowanych w ramach projektu, filmy będą zawierać tłumaczenia na języki wszystkich krajów partnerskich. Uzupełnieniem lekcji pokazowych są wzorcowe nagrania prezentowanych w tutorialach utworów, będące bonusem do każdego filmu edukacyjnego

- dodaje Justyna Pieszczek-Zadańska, specjalistka ds. promocji z krakowskiego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Wszystkie materiały projektu „Muzyka z kraju Chopina” umieszczone są na kanale YouTube PWM. O projekcie będą informować Instytuty Polskie w Londynie, Rzymie, Paryżu, Berlinie, Wiedniu i Tokio, a także współpracujący z PWM edukatorzy oraz dystrybutorzy i wydawcy w Europie: Hal Leonard Europe i Universal Edition oraz w Japonii: Zen-On.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska