W górach wiosna zagościła na całego. Na tatrzańskich halach robi się coraz bardziej zielono. To piękny czas ma wędrówki. Bo oprócz z zielonych już polan możemy podziwiać ośnieżone jeszcze tatrzańskie żleby.
- W wyższych partiach Tatr, zwłaszcza po północnej stronie grani i w miejscach na ogół zacienionych, występują jeszcze miejscami większe ilości śniegu. Należy zachować tam szczególną ostrożność, gdyż poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Poruszanie się w tych partiach Tatr wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Jak dodają ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wędrowcy, którzy zamierzają pokonywać takie płaty śnieżne - zwłaszcza w stromym terenie - powinni zabrać ze sobą raki, czekan oraz kask.
W partiach reglowych ostatnie opady deszczu spowodowały, że szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. - Na żółtym szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką oraz na zielonym szlaku pomiędzy Halą Gąsienicową a Równią Waksmundzką są uszkodzone mostki. Do czasu naprawy należy zachować szczególną ostrożność - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Bus elektryczny już wozi turystów do Morskiego Oka! Czy zast...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
