https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Nowej Hucie już nie takie straszne? Po latach doczekało się wysp, które mają uspokoić ruch

Marcin Banasik
Skrzyżowanie al. Róż z ulicą Edwarda Rydza-Śmigłego prawie 6 lat czekało na działania związane z poprawą bezpieczeństwa
Skrzyżowanie al. Róż z ulicą Edwarda Rydza-Śmigłego prawie 6 lat czekało na działania związane z poprawą bezpieczeństwa Marcin Banasik
Skrzyżowanie al. Róż z ulicą Edwarda Rydza-Śmigłego uchodzi za jedno z najbardziej niebezpiecznych w Nowej Hucie. Nie ma miesiąca, żeby nie doszło na nim do kolizji pojazdów. Po kilku latach prób poprawy bezpieczeństwa drogowcy dopiero teraz wykonali wyspy dzielące na wlotach ul. Rydza-Śmigłego, które stanowią element uspokojenia ruchu oraz podkreślają podporządkowanie ulicy Edwarda Rydza-Śmigłego względem al. Róż. Do tego doszły nowe znaki drogowe – dodatkowe oznaczenie nakazu jazdy z prawej strony oraz znaki „ustąp pierwszeństwa.”

Ul. Rydza Śmigłego zmienia pierwszeństwo

Dodatkowo, zaplanowano nowe miejsca do parkowania, co ma uporządkować przestrzeń wokół skrzyżowania i uczynić ją bardziej przyjazną dla pieszych i kierowców.

Ul. Rydza-Śmigłego jest główną drogą w stosunku do wszystkich pozostałych przecinających jej dróg. Wyjątkiem w tym przypadku jest skrzyżowanie Ul Rydza-Śmigłego z al. Róż. To w tym miejscu ul. Rydza Śmigłego zmienia pierwszeństwo i staje się drogą podporządkowaną w stosunku do al. Róż. Taki układ dróg ma wpływ na problemy związane z częstymi kolizjami. Do najczęstszych skutków kolizji drogowych w tym miejscu można zaliczyć przede wszystkim poszkodowane osoby, ale także skasowane pojazdy czy zniszczenia infrastrukturalne.

Projekt długo czekał na realizację

Pierwsze działania mających poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu zostały podjęte już w 2019 roku. W końcu, w kwietniu 2022 roku, miasto opracowało projekt zmiany funkcjonującej tu od lat organizacji ruchu.

Urząd planował wprowadzenie zmian do końca 2023 r. Okazało się jednak, że projekt nie został wprowadzony bo miasto nie zabezpieczyło pieniędzy na jego wdrożenie. Prace zostały zrealizowane dopiero teraz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska