"Marzeniem dziesięcioletniej Ani było zostanie ministrantką – ksiądz powiedział, że może co najwyżej śpiewać w scholi. Nastoletnie parafianki nie zostały dopuszczone do czytania modlitwy wiernych, mimo że poprosił je o to katecheta – stały bezradnie na środku prezbiterium, a modlitwę przeczytał proboszcz. Ksiądz odmówił Tomkowi komunii na rękę twierdząc, że to „brak szacunku dla Boga”.
Takich historii można by przytaczać wiele, a łączy je jedno – bezradność osób, które ich doświadczyły. Bo co może zrobić w takiej sytuacji wierny? Ma oczywiście możliwość zgłoszenia takiej sprawy biskupowi, ale to wymaga ogromnej determinacji. Choć strony internetowe większości archidiecezji pękają w szwach od informacji i można na nich przeczytać słowo dnia, zapoznać się z biografią arcybiskupa czy listą diecezjalnych egzorcystów, to na żadnej nie znalazłam zakładki, w której byłaby instrukcja, co należy zrobić, gdy wierny chce zasygnalizować jakiś problem"
Tak argumentują inicjatywę jej pomysłodawcy. Więcej przeczytacie tutaj:
KONGRES KATOLICZEK i KATOLIKÓW
Jak działa strona?
"Zastanawiasz się, jakie masz prawa w Kościele katolickim? Ksiądz odmówił Ci udzielenia sakramentu i nie wiesz, czy mógł to zrobić? A może jakieś inne wydarzenie w Kościele sprawiło, że masz wątpliwości, czy postąpiono zgodnie z prawem kanonicznym?
Ta strona powstała, by dostarczyć odpowiedzi na Twoje pytania. Zapytaj nas! Wystarczy nacisnąć przycisk poniżej, wpisać pytanie i wysłać je. Zrobisz anonimowo. Odpowiedź naszego eksperta pojawi się na tej stronie."
