Sandecja Nowy Sącz punktuje i to w osłabieniu! Polonia Bytom pokonana

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Od trzech kolejek nie znaleźli pogromcy fot. Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz po środowym remisie 1:1 z Chojniczanką Chojnice, a wcześniej wygranej 2:1 nad Hutnikiem Kraków, kontynuuje punktową serię! Podopieczni trenera Łukasza Surmy tym razem okazali się lepsi od Polonii Bytom wygrywając w Krakowie 3:2 i to grając od 13. minuty w dziesięciu.

Worek z bramkami rozwiązał się w 24. minucie rywalizacji. To wtedy defensorzy sądeczan wybili piłkę przed szesnastkę, a tam dopadł do niej Zieliński popisując się celnym strzałem. Miejscowi odpowiedzieli po kilkunastu minutach – za faul na Nawotce sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, a ten na gola pewnie zamienił Wróbel posyłając futbolówkę tuż przy słupku.

Po trzech minutach od wznowienia rywalizacji w poprzeczkę trafili goście, ale Sandecja była bardziej konkretna. Po rzucie wolnym w 55. minucie bezpańską piłkę w obrębie pola karnego przejął Słowak Vaclavik i posłał ją między słupki notując swoje premierowe trafienie w tym sezonie. Kilkanaście minut później Wróbel skutecznie powalczył o piłkę w polu karnym, odegrał ją do Sobczaka, a ten przytomnym strzałem pokonał Hajduka – futbolówka po rękach golkipera Polonii wpadła do bramki. Jeszcze w końcówce po trafieniu z rzutu karnego przyjezdni zmniejszyli straty, a na listę strzelców wpisał się były snajper Sandecji Dawid Wolny. W ostatnich minutach Polonia była bliska wyrównania, ale m.in. główka jednego z jej piłkarzy przeszła tuż obok słupka. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i piłkarze trenera Łukasza Surmy mogli świętować swoją trzecią ligową wygraną w tym sezonie.

Sandecja Nowy Sącz Polonia Bytom 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Zieliński 24, 1:1 Wróbel 37 (karny), 2:1 Vaclavik 55, 3:1 Sobczak 67, 3:2 Wolny 76 (karny)

Sandecja: Sokół - Nawotka, Słaby, Rutkowski, Sobczak (69 Kowalik) - Talar (77 Orzeł), Kołbon, Galara (19 Vaclavik), Potoma, Gołębiowski (77 Bartków) - Wróbel (77 Kwietniewski). Polonia: Hajduk - Ławrynowicz, Bedronka, Radkiewicz, Zejdler (62 Andrzejczak) - Stefański, Jopek (62 Żagiel), Ściślak (62 Ropski), Gajda, Zieliński (61 Budzik) - Wolny. Żółte kartki: Gołębiowski, Sobczak, Kołbon, Rutkowski, Nawotka, Sokół - Ściślak, Gajda, Andrzejczak, Stefański. Czerwona kartka: Słaby (13. za faul taktyczny). Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce).