FLESZ - Polski żołnierz SG ranny po atakach na granicy z Białorusią

Anna Dymna ukończyła Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutowała jeszcze jako studentka na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w rolach Isi i Chochoła w "Weselu" (1969) reżyserowanym przez Lidię Zamkow. Obecnie ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych. Od wielu lat związana jest z Narodowym Starym Teatrem.
Pracę artystyczną Anny Dymnej trzykrotnie nagradzano Złotą Maską; jest też laureatką Złotego Ekranu, Złotej Kaczki, Złotych Lwów, Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza, Nagrody im. Kazimierza Kutza oraz Wiktora i Superwiktora. Uhonorowano ją również Złotym Aniołem (nagroda Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Tofifest”), Złotym i Platynowym Szczeniakiem (nagroda Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) oraz tytułem Aktorka NieZwykła (nagroda 16. Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych).
Od 2003 r. prowadzi cykliczny program telewizyjny "Anna Dymna – Spotkajmy się". Porusza w nim tematy miłości, akceptacji, samotności, szczęścia, wiary i nadziei. Gośćmi audycji – dwukrotnie nominowanej do Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego, przyznawanej za materiały dziennikarskie, które wpływają na życie Polaków – są osoby niepełnosprawne oraz ciężko chore.
W 2003 r. Anna Dymna założyła fundację Mimo Wszystko, której głównym celem jest pomoc dorosłym osobom
z niepełnosprawnością intelektualną. Za wieloletnią działalność społeczną aktorkę wyróżniono m.in.: Orderem Uśmiechu, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka (wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka RP), Orłem stulecia „Rzeczpospolitej”, a także Medalem Świętego Jerzego. Ten ostatni otrzymała za to, że – jak napisano w uzasadnieniu – walczy ze smokiem obojętności i rezygnacji.
Bilety dostępne w kasie teatru od 18 marca od godziny 16. Wstęp 1 zł. Jedna osoba może kupić nie więcej niż dwa bilety. Nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.