Łukasz Czapla
Łukasz Czapla FB/pZSS
Łukasz Czapla (Petarda Kraków) zdobył brązowy medal mistrzostw świata w strzelaniu do ruchomej tarczy, które odbyły się w Chateauroux.

Nasz zawodnik miał we Francji cztery występy, po dwa na strzelnicy kulowej (50 m) i pneumatycznej (10 m). Zaczynał na tej pierwszej, dwukrotnie był blisko medalu. W konkurencji 30+30 (przebiegi wolne i szybkie) zajął 4. miejsce (588 pkt, tylko punkt od podium); wygrał Ukrainiec Igor Kizyma. W 40 mix był 5. (390), znów punkt od strefy medalowej (zwyciężył Szwed Emil Martinsson).

Lepiej Czapli poszło na strzelnicy 10-metrowej. W konkurencji 30+30 w rundzie podstawowej zajął 3. pozycję (574) i awansował do fazy pucharowej (medal match). W półfinale przegrał z Martinssonem, który później zdobył złoto. W rywalizacji o brąz pokonał 6:1 Czecha Jonasa Berdicha i mógł fetować sukces. Na zakończenie MŚ we Chateauroux Czapla zajął 6. lokatę w konkurencji 40 mix z 10 m (380 pkt, 3 pkt od podium; triumfował Kizyma).

Dla Czapli to kolejny medal MŚ w strzelaniu do ruchomej tarczy. Łącznie w dorobku ma 12 krążków (w tym jeden juniorski), w tym 9 złotych. Pierwszy raz mistrzem globu, wówczas jeszcze juniorów, był... 20 lat temu, w 2002 r. Na podium najważniejszej seniorskiej imprezy błysnął po raz pierwszy w 2006 r., gdy zdobył trzy najcenniejsze medale.