Tarnów. Siatkarki Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrały z Wisłą Warszawa [ZDJĘCIA]

Artur Gawle
Tarnowskie "jedynki" pokonały na własnym boisku rywalki z Wisły Warszawa 3:1.

W sobotnim spotkaniu siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały drużynę Wisły Warszawy 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:11). Tym samym tarnowianki zrównały się punktami z zespołem z Wieliczki.

Tarnowianki rozpoczęły w składzie: Paulina Bałdyga, Joanna Sikorska, Magdalena Jurczyk, Magdalena Pytel, Magdalena Szabó, Klaudia Grzelak oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero).

Pierwszy punkt dla swojego zespołu w tym spotkaniu zdobyła ze środka Magdalena Jurczyk. W następnej akcji obiła blok z prawego skrzydła Katarzyna Marcyniuk, jednak chwilę później zepsuła zagrywkę (2:1). Początek tej partii był zacięty. Przy stanie 7:6 dobrym atakiem popisała się Klaudia Grzelak, w odpowiedzi Gawęcka skutecznie punktowała na lewej stronie.

Trzy świetne akcje Magdy Szabó dały prowadzenie tarnowiankom (14:12). Chwilę później pomyliła się zawodniczka Wisły. Wówczas Ewa Cabajewska poprosiła o czas. Po niej Magda Pytel popisała się trzema punktowymi zagrywkami (18:12). Gospodynie już do końca seta kontrolował wynik. Ostatni punkt w tej partii zdobyła zagrywką Magda Szabó.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Wisły 4:7. O czas poprosił szkoleniowiec Tarnowa. Po nim z obejścia zaatakowała Magda Pytel. W szeregach Wisły skutecznie atakowała Marcyniuk. Przy stanie 6:11 drugą przerwę dla swojego zespołu wziął Michał Betleja. Wówczas tarnowianki odrobiły 3 punkty z rzędu. 13 oczko dla swojej drużyny zdobyła Żaneta Baran, później obiła blok Marcyniuk (9:14). W następnej akcji przegrała walkę na siatce Jurczyk. Za Magdę Szabó do gry weszła Paulina Głaz.

Dziesiąty punkt dla Tarnowa zdobyła atakiem na lewej stronie Asia Sikorska. Warszawianki cały czas utrzymywały sporą przewagę w tej fazie seta. Przy stanie 16:20 została zablokowana Paulina Głaz. Zawodniczki Wisły skutecznie dążyły do zwycięstwa w tej partii. Ostatni punkt dla Warszawy zdobyła atakiem na lewej stronie Żaneta Baran (22:25).

Trzecia partia rozpoczęła się od długiej wymiany zakończonej na korzyść Wisły. W następnej akcji została zablokowana Paulina Głaz (0:2). Pierwszy punkt dla Tarnowa zdobyła Klaudia Grzelak (1:3). Przy zagrywce tej zawodniczki oraz świetnych atakach Asi Sikorskiej, tarnowianki wyszły na prowadzenie (8:6). W miejsce Anny Gawęckiej na boisku pojawiła się Ewelina Mikołajewska. Kontaktowy punkt dla Wisły zdobyła blokiem Katarzyna Połeć (9:8). W następnej akcji skutecznie zaatakowała Magda Pytel. Przy stanie 12:12 obiła blok Klaudia Grzelak. Dobrze w bloku pracowały tarnowianki (14:12). Chwilę później pomyliła się w ataku Katarzyna Marcyniuk (15:12). Dobre ataki Pauliny Głaz i Asi Sikorskiej pozwalały utrzymać przewagę (20:17). Skuteczna kiwka Pauliny Bałdygi dała tarnowiankom 23 punkt. Przy stanie 23:20 o drugą przerwę dla swojego zespołu poprosiła trenerka Wisły. Piłkę setową dla Tarnowa wywalczyła Klaudia Grzelak. Katarzyna Marcyniuk zepsuła zagrywkę i tym samym Tarnów prowadził w meczu już 2:1.

Czwarty set rozpoczął się od dobrej akcji Wisły. Pierwszy punkt dla Tarnowa zdobyła na lewej stronie Asia Sikorska (1:1). Warszawianki miały problem z wyprowadzeniem akcji i Grupa Azoty wyszła na prowadzenie 6:4. Wówczas Ewa Cabajewska poprosiła o czas. Po niej pomyliła się w ataku Marcyniuk. Znów skuteczną kiwką popisała się Paulina Bałgdyga (8:4). Asia Sikorska nie schodziła z pola zagrywki. W miejsce Anny Lewandowskiej do gry weszła Jaroszewicz. 10 punkt dla Tarnowa zdobyła atakiem po prostej Klaudia Grzelak. W następnej akcji w kontrze skutecznie zaatakowała Paulina Głaz (11:5). Opuściła boisko Ewelina Mikołajewska, za nią do gry weszła Anna Gawęcka, która już po chwili została zablokowana. Kolejną długą wymianę zakończyła Paulina Głaz (13:6). 15 punkt dla Tarnowa zdobyła kiwką Asia Sikorska. Złą passę dla Wisły przerwała atakiem Żaneta Baran. Tarnowianki wypracowały sobie sporą przewagę, której już nie roztrwoniły. Mecz zakończyła Joanna Sikorska (25:11).
MVP meczu została wybrana Aleksandra Guzikiewicz-Kielar.