Dróżniczówka to mały budynek, w którym dotychczas mieściła się informacja turystyczna TPN, a także wystawa. Znajduje się on bezpośrednio przy szlaku – niedaleko leśniczówki Wanta.
Teraz TPN wystawił Dróżniczówkę na przetarg – każdy może sobie go wydzierżawić. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu to 3400 zł netto miesięcznie. Dzierżawca będzie miał do dyspozycji budynku o powierzchni 109,63 metrów kwadratowych i 600 metrów kwadratowych terenu wokół budynku.
Jest jeden mały mankament – w budynku nie ma ani prądu, ani wody. Co więcej, TPN w najbliższym czasie nie przewiduje, by media te zostały dociągnięte do Dróżniczówki. Nocowanie więc tam – szczególnie w zimie – może być mocno uciążliwe, o ile w ogóle możliwe.
Studzimy jednak zapędy tych, co już widzą wielki biznes z wynajmem noclegów niemal nad Morskim Okiem. Zgodnie z warunkami przetargu, dzierżawca będzie mógł tam prowadzić ściśle określoną przez TPN działalność. I niestety nie ma tam opcji pokoi na wynajem…
Park dopuszcza tam punkt sprzedaży wydawnictw dotyczących Tatr, Podhala oraz przyrody TPN. Musi także tam działać punkt informacji turystycznej, czynny każdego roku obowiązywania umowy od 1 maja do 3 maja i od 15 maja do 30 września. - Punkt może być czynny także w innych godzinach i terminach, natomiast w wyżej wymienionych terminach czynny musi być obligatoryjnie – informuje TPN.
Park sprecyzował nawet jaki towar może być sprzedawany w Dróżniczówce. To wydawnictwa o tematyce górskiej zakupionych w magazynie TPN (mapy, albumy, przewodniki, beletrystyka, wydawnictwa dla dzieci, miesięczniki, foldery) oraz innych wydawców. To także gadżety - zakupione oczywiście w magazynie TPN (buffy, odznaki TPN, kubki, koszulki i inne). Handlować będzie można także produktami turystycznymi - odznakami turystycznymi, pocztówkami, torbami TPN, apteczkami, środkami przeciwbólowymi, plastrami, opaskami, chusteczkami higienicznymi, podpaskami, pelerynami, latarkami, bateriami, workami na śmieci. Dodatkowo będzie można prowadzić mały bufet z wyrobami spożywczymi i napojami. Nie będzie jednak można sprzedawać tam napojów alkoholowych.
TPN chce wynająć budynek na dwa lata – od początku stycznia 2024 do końca grudnia 2026 roku. Czy znajdzie się chętny na taki biznes?
Jeszcze kalendarzowej zimy nie ma a już trzeba wywozić śnieg...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
