https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W trakcie kopania ziemniaków koło Bochni natrafiono na granat z II wojny światowej, niewybuch zabezpieczyli saperzy

Paweł Michalczyk
Pocisk z II wojny światowej odnaleziony w trakcie kopania ziemniaków koło Bochni
Pocisk z II wojny światowej odnaleziony w trakcie kopania ziemniaków koło Bochni KPP Bochnia
Zbiory ziemniaków w okolicach Bochni zakończyły się wykopaniem ...niewybuchu z okresu wojny. Na szczęście nie doszło do eksplozji. Odnaleziony granat został zabezpieczony, a następnie usunięty przez saperów z jednostki wojskowej w Krakowie.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek 16.08.2024 w Królówce koło Bochni.

53-letni mieszkaniec tej wsi podczas prac rolniczych związanych ze zbiorem ziemniaków wykopał przedmiot mogący pochodzić z okresu wojny. Na miejsce zadysponowano policjantów z posterunku w Trzcianie.

- Mundurowi potwierdzili zgłoszenie, a funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego zakwalifikował pocisk jako granat nasadkowy, który stanowił pozostałość z okresu II wojny światowej - przekazał mł. asp. Daniel Bułatowicz, oficer prasowy policji w Bochni.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni poinformował o odnalezionym przedmiocie i konieczności jego usunięcia Jednostkę Wojskową w Krakowie, której saperzy zabezpieczyli przedmiot. Do czasu ich przyjazdu miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

- Pamiętajmy, że niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem, tj. dotykanie, rozkręcanie, przenoszenie w inne miejsce czy rzucanie jest realnym niebezpieczeństwem. Niezachowanie właściwych środków bezpieczeństwa może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Nigdy nie pozbywajmy się takich przedmiotów we własnym zakresie. Jeśli mamy podejrzenie, że znaleziony przedmiot może być niewybuchem, należy niezwłocznie w sposób wyraźny oznaczyć miejsce znalezienia przedmiotu, zabezpieczyć je przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku Policji - uczula Daniel Bułatowicz.

Basen przy szkole w Nowym Wiśniczu prawie gotowy

emisja bez ograniczeń wiekowych

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska