Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

Każdy spacer rozpoczyna się od wzgórza wawelskiego, aby pokazać, jak dużo śladów związanych z Wyspiańskim można na nim odnaleźć. Następnie spacerowicze ruszą w miasto, by sprawdzić, jak Wyspiański łączył swoje dwie największe miłości: Wawel i Kraków.
„Tutaj nie Paryż, tylko Kraków, a Kraków stolicą dawno już być przestał” – tak Wyspiański pisał w liście, ale jednak ostatecznie to w Krakowie mieszkał większość swojego życia i to Wawelowi chciał przywrócić stołeczną funkcję.
Spacery szlakiem autora "Wesela" odbędą się wokół dwóch tematów.
"Wyspiański monumentalnie" (sobota, godz. 11.00-13.00 i 13.00-15.00 oraz niedziela godz. 12.30-14.30) to spacer, którego punktami są wybrane miejsca na Wzgórzu Wawelskim, kościół Franciszkanów oraz kościół Mariacki aż po Teatr Słowackiego. Uczestnicy będą szli śladem wielkich artystycznych wizji Wyspiańskiego, które miały zrewolucjonizować całe miasto.
Natomiast spacer "Wyspiański prywatnie" (sobota, godz. 12.00-14.00 oraz niedziela godz. 11.00 - 13.00 i 13.30 - 15.30) pokaże bardziej intymne oblicze artysty – począwszy od jego fascynacji Wawelem i dzieciństwa spędzonego u stóp wzgórza, przez miejsca jego nauki i spędzania wolnego czasu. Uczestnicy spaceru sprawdzą również, co Wyspiański widział za oknem poszczególnych swoich mieszkań i pracowni.
Spacery poprowadzą: Aleksandra Witkowska, Monika Longa.
Cena 12 zł (bilety online), zbiórka przy makiecie wzgórza wawelskiego. Liczba miejsc ograniczona.
- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie