Wisła Kraków. „Wawelskie Smoki” powalczyły tylko przed przerwą

Anna Kaczmarz
Koszykarze TS Wisła Chemart Kraków przegrali w Wałbrzychu z Górnikiem Trans.eu 79:91 w meczu I ligi. „Wawelskie Smoki” kroku rywalom dotrzymywały jedynie w dwóch pierwszych kwartach. Później gospodarze w pełni opanowali sytuację na parkiecie i wygrali zasłużenie.

Pierwsze minuty meczu w Wałbrzychu były wyrównane, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W pierwszej kwarcie krakowianie kilka razy mieli cztery punkty przewagi, ale końcówka tej części gry należała do gospodarzy. Na dwie minuty przed końcem po „trójce” Bartłomieja Ratajczaka prowadzili oni siedmioma punktami (25:18). Taki dystans - znów po punktach Ratajczaka - dzielił obie strony również na 46 sekund przed końcem pierwszej kwarty. Podopieczni Piotra Piecucha zdołali jednak dzięki punktom Macieja Maja i Jakuba Żaczka odrobić część strat i po pierwszej kwarcie przegrywali jedynie dwoma punktami.

Druga kwarta dla „Wawelskich Smoków” zaczęła się jeszcze lepiej, bo za trzy punkty trafił Artur Włodarczyk i krakowianie objęli prowadzenie 27:26. Po kolejnej „trójce” - tym razem trafił Jakub Żaczek - Wisła odskoczyła na cztery punkty, a gdy dwa „oczka” dorzucił Włodarczyk nawet na sześć (32:26). To był generalnie dobry okres gry przyjezdnych, którzy wykorzystywali nieskuteczność Górnika, co przyniosło im prowadzenie nawet dziewięcioma punktami (37:28).

Gospodarze starali się gonić wynik, co udało im się na 1,5 minuty przed końcem drugiej kwarty, gdy na tablicy zaświecił się remis 41:41, a po chwili 43:43. Wałbrzyszanie potrafili nawet w tej części gry objąć prowadzenie, ale na przerwę obie drużyny schodziły ostatecznie przy remisie 46:46.

Po zmianie stron lepiej w grę weszli gospodarze. Wystarczyło im kilka minut, by ich przewaga wzrosła do dziesięciu punktów - 61:51. Zawdzięczali to m.in. skutecznej grze Krzysztofa Jakóbczyka, który w tym okresie meczu zdobywał punkty seryjnie. Przed ostatnią kwartą przewaga miejscowych jeszcze zresztą wzrosła do trzynastu punktów po celnym rzucie Macieja Koperskiego (74:61).

W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali już w pełni sytuację. Nie pozwolili wiślakom na wiele i zakończyli cały mecz dość pewnym zwycięstwem.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - TS Wisła Chemart Kraków 91:79 (26:24, 20:22, 28:15, 17:18)
Górnik: Jakóbczyk 17, Malesa 15, Ratajczak 15, Zywert 7, Podejko 3 oraz Koperski 13, Cechniak 8, Wróbel 8, Kamiński 5.
Wisła: Włodarczyk 15, Czyż 13, Żaczek 12, Chrabota 6, Krakowiak 4 oraz Maj 11, Rajewicz 9, Skubiński 5, Gorgoń 4, Kozyra 0.
Sędziowali: Marcin Olejnik, Mirosław Wysocki i Mateusz Dukiel.