Comarch Cracovia powalczyła z JKH Jastrzębie-Zdrój, ale poległa

JKH - Comarch Cracovia - 4:3
JKH - Comarch Cracovia - 4:3 Andrzej Banaś
Pięć dni temu krakowianie po kapitalnym meczu pokonali JKH u siebie 5:3 w zaległym spotkaniu. W Jastrzębiu-Zdroju też padło wiele bramek, ale gospodarze nie wypuścili z rąk wygranej.

Pierwsi strzelili bramkę, gdy grali w przewadze. I to było jedyne trafienie w tej tercji. Potem miejscowi zdobywali gole i za każdym razem odpowiadała Cracovia, stąd też mecz trzymał w napięciu. W 58 min goście zdecydowali się na manewr z wycofaniem bramkarza i wprowadzeniem dodatkowego zawodnika. Zdało to egzamin, bo Jacenko zdobył kontaktowego gola. Krakowianie za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu, trwał ostrzał bramki Nechvatala

Comarch Cracovia wzbogaciła kadrę o kolejnego zawodnika. Zakontraktowano fińskiego obrońcę Jere Karlssona. 26-letni zawodnik grał w drugiej klasie rodzimych rozgrywek (264 spotkania, zdobywając 7 goli i 51 asyst). Obecny sezon ofensywny defensor rozpoczął w lidze francuskiej, grając w Nice.

Teraz w lidze nastąpi przerwa, dla krakowian dłuższa, gdyż w dniach 19-21.11 zagrają w półfinale Pucharu Kontynentalnego, którego są gospodarzem.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Bramki: 1:0 Kalns (Rac) 17, 2:0 Pelarczyk (R. Nalewajka) 23, 2:1 Miszczenko (Kapica, Nemec) 24, 3:1 Horzelski (Kalns) 35, 3:2 Woroszyło (Jezek) 37, 4:2 Razgals (Pavlovs) 45, 4:3 Jacenko (Bodrow, Woroszyło) 58
Cracovia: Zabolotny – Gula, Saur, Miszczenko, Nemec, Kapica – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Jezek, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Popiticz – Kamiński, Gosztyła, Augustyniak, Shirley, Csamango.
Sędziowali: R. Dlugi, M. Niżnik. Kary: 33 (wtym kara meczu dla Mlynarowicza – 33 (w tym kara meczu dla Nemca) min. Widzów: 500.