Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dworek (Pop)kultury - nowy cykl spotkań w krakowskim Dworku Białoprądnickiem już od 15 maja

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Dworek Białoprądnicki
Dworek Białoprądnicki Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W niedzielę 15 maja startuje w krakowskim Dworku Białoprądnickim cykl dyskusji z ekspertami pod hasłem "Dworek (Pop)kultury. W czasie luźnych spotkań na trawie można będzie porozmawiać o popkulturze – serialach, filmach, grach, plakatach, nowościach wydawniczych, artystach i artystkach. Wstęp wolny.

FLESZ - Patogale sięgają dna, jest już nowy odcinek programu Fight Raport!

od 16 lat

"Dworek (Pop)kultury" to przestrzeń dla młodych, starszych, mniejszych, większych, przyjaciół, znajomych, w której można będzie swobodnie porozmawiać o popkulturze w ekspercko-amatorskim gronie. Spotykamy się w jedną niedzielę w miesiącu na śniadaniu o 11 w Plenerze Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków). Organizatorzy będą gościć specjalistów i specjalistki, praktyków i praktyczki, ale też zwykłych ludzi, którzy (pop)kulturę mają w sercu. Nie obędzie się bez koca, leżaka, świeżych owoców i śniadania.

- Po prostu przyjdź do Dworku Białoprądnickiego, rozsiądź się wygodnie na kocu albo w leżaku, zjedz śniadanie w plenerze i podyskutuj o popkulturze – serialach, filmach, grach, plakatach, nowościach wydawniczych, artystach i artystkach. Wstęp wolny - zachęca Monika Szostek, specjalistka od promocji w Dworku Białoprądnickim.

- Pierwszą gościem będzie dr Olga Szmidt, która wprowadzi nas w świat popkultury. Porozmawiamy o trendach we współczesnych filmach i serialach. Będzie o schematach narracyjnych, postaciach kobiecych, nie zabraknie więc feministycznego spojrzenia. Zahaczymy o tendencje w serialach kryminalnych i nie zapomnimy o fenomenie streamingu - zapowiada Agata Kempa, koordynatorka projektu.

Olga Szmidt to literaturoznawczyni, krytyczka literacka i telewizyjna, redaktorka naczelna portalu Popmoderna. Na co dzień pracuje w Katedrze Krytyki Współczesnej na Wydziale Polonistyki UJ. Autorka monografii naukowych „Korespondent Witkacy” (Universitas, 2014) oraz „Autentyczność: stan krytyczny. Problem autentyczności w kulturze XXI wieku” (Universitas, 2019), biografii „Kownacka. Ta od Plastusia” (Czarne, 2016) oraz tomu „Odkrywanie Ameryki. Wybór tekstów krytycznych z lat 2010–2017” (WUJ, 2018). Wydała także autorski notes „Finlandia. Książka do pisania” (Austeria, 2017). Mieszka na krakowskim Kazimierzu.

Harmonogram spotkań:

15 maja 2022 o 11

Zacznijmy z filmami i serialami – spotkanie z dr Olgą Szmidt, redaktorką Popmoderny: filmy i seriale

5 czerwca 2022 o 11

Co z fotografią? – spotkanie z Tomaszem Gutkowskim, prezesem Fundacji Sztuk wizualnych i organizatorem Krakow Photomonth

10 lipca 2022 o 11

Tym razem o grach i fantastyce – spotkanie z dr. Krzysztofem M. Majem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska