Andrzej Szejna przyznał, że to on poprosił byłego prezydenta Krakowa o wsparcie jego kandydatury w wyborach do PE, ponieważ prof. Majchrowski rządził Krakowem przez 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej i jest dla niego autorytetem. Natomiast on sam „był już posłem do Parlamentu Europejskiego z Krakowa i wie w jaki sposób wspierać zarówno to miasto, jak i Małopolskę”.
Z kolei Jacek Majchrowski, wyjaśniając swoje poparcie dla Andrzeja Szejny, powiedział m.in., że może polecić go z czystym sumieniem, bo zna się na sprawach europejskich i przyczyni się do pozyskiwania środków unijnych dla regionu.
Tematami konferencji były bezpieczeństwo oraz euroinwestycje w Krakowie. Szejna mówił m.in. o kwestiach bezpieczeństwa w kontekście wojny w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie oraz m.in. programie Lewicy dotyczącym polityki senioralnej i konieczność godnych emerytur. Jego zdaniem Lewica jest demokratyczną, postępową siłą, która może skutecznie wesprzeć Małopolskę w rozwoju.
Wybory do Parlamentu Europejskiego już za kilka dni
We wtorek 4 czerwca do oddania głosu na nich w wyborach do PE przekonywali w Krakowie także wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Raś (Trzecia Droga) oraz poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS).
Jedynkami list w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w eurowyborach są również: była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS), były minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz (KO), europoseł Adam Jarubas (Trzecia Droga), poseł Konrad Berkowicz (Konfederacja).
Eurowybory odbędą się w niedzielę 9 czerwca. Polsce przypadną 53 mandaty w Parlamencie Europejskim.
Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach
