Materiał partnera
Najlepszą drużyną sezonu regularnego został mistrz Polski, na drugim miejscu uplasował się JKH GKS Jastrzębie, a na trzecim KH Energa Toruń. Już we wtorek rozpoczynają się ćwierćfinały play-off, które zapowiadają się bardzo ciekawie. W 36. kolejkach GKS Tychy zdobył 83 punkty. Obrońcy tytułu mistrzowskiego utrzymali pierwsze miejsce, chociaż w środę niespodziewanie przegrali z Zagłębiem Sosnowiec.

Porażki lidera i wicelidera

To był mecz z wieloma zwrotami akcji. Na kwadrans przed zakończeniem trzeciej tercji sosnowiczanie prowadzili 4:2. Tyszanie włączyli szósty bieg, szybko strzelili trzy gole. W regulaminowym czasie gry było jednak 5:5. W dogrywce złote trafienie zaliczył Aleksandr Rodionow. Tym samym przedostatnia drużyna ligi wygrała czwarty mecz z rzędu. W piątek nie było już niespodzianki, tyszanie bardzo wysoko wygrali z GKH Stoczniowcem Gdańsk. Już po pierwszych 7. minutach było 4:0 dla śląskiej drużyny. To była bardzo surowa lekcja, bo mecz zakończył się wynikiem 10:0.

JKH GKS Jastrzębie pokazało także dwa oblicza. Zdobywca Pucharu Polski przegrał w środę z Comarch Cracovią 2:3. W piątek na własnym lodowisku stoczył za to zacięty, widowiskowy i zwycięski bój z KH Energą Toruń. Znowu błyszczał Marek Hovorka, który zakończył mecz z trzema golami i asystą.

Cracovia w znakomitej formie

Pasy znakomcie spisały się także w piątek. W Katowicach drużyna prowadzona przez Rudolfa Rohačka rozgromiła gospodarzy. Już po pierwszych 10. minutach było 5:0 dla Cracovii! Znakomicie w tym spotkaniu spisywał się amerykańsko-kanadyjski duet David Goodwin – Darcy Murphy. Goodwin strzelił dwa gole i miał cztery asysty, a Murphy zaliczył hattrick oraz dorzucił trzy asysty. Dzięki tej wygranej krakowianie awansowali na 6. miejsce w tabeli i wyprzedzili TAURON Podhale Nowy Targ. W 36. kolejce w sumie na pięciu lodowiskach padły aż 44 bramki.

Pora na ćwierćfinały play-off

W ćwierćfinale play-off GKS Tychy zmierzy się z Ciarko STS Sanok, JKH GKS Jastrzębie z TAURON Podhalem Nowy Targ, KH Energa Toruń z Comarch Cracovią, a GKS Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim. Pierwsze spotkania już we wtorek, 23 lutego, a mecze będą rozgrywane do czterech zwycięstw.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv